fbpx
Kinorama

Kinorama #28

Režisierius Ang Lee
Režisierius Ang Lee
Režisierius Ang Lee

Sveiki, ištikimieji kino ir KINFO draugai. 28-ąjį kartą papasakosiu, ką įdomaus atradau ir perskaičiau kino tema per šias dvi savaites.

Pradžioje kelios aktualijos – atgarsiai po daug bangų sukėlusios kratos Inesos Kurklietytės namuose ir straipsnis apie „Valentiną Vieną“, kuris jau seniai turėjo būti parašytas.

Lietuvos kino žiniasklaida laikosi ant „7 meno dienų“ ir Živilės Pipinytės pečių. Prabangiais žvaigždžių vardais ir apkalbomis nesuminkštinti atsiliepimai apie filmus ir griežtai dalykiškas požiūris turėtų užgauti ne vieną sinefilą. Paskutinieji darbai – galybę prizų apdovanotas ir išgirtas „Argo“, o taip pat barzdotas ir skrybėliuotas „Linkolnas“. Dar siūlau paskaityti šiųmetinės Berlinalės reziumė ir Koros Ročkienės verstą interviu su scenaristu Pavelu Finu.

Mūsų jau minėtas Audiovizalinių menų industrijos inkubatorius (apdovanojimo už bereikalingai sudėtingą pavadinimą laureatas) parodomas „Panoramos“ reportažėlyje, o „IQ“ pasako keletą žodžių apie praėjusius Akademijos apdovanojimus.

KinoMaistas.lt parašė labai išsamų straipsnį apie filmą Searching for Sugar Man, o Aurelija Adomaitytė recenzavo mažai girdėtą Tomo Vengrio Kaliforniją.

Angliškai skaitantiems siūlau originalų tekstą/video-esė apie kompiuterinius ir tikrus gyvūnus kino filmuose bei interviu su kino grandu, nustojusiu kurti filmus, Stevenu Soderberghu. Daug „Cezarių“ šią savaitę susižėrusi Hanekės „Meilė“ kiek kritiškiau nušviesta šiame tekste apie eutanaziją.

Pramogai galite pasinaudoti šiuo tinklapiu patogiai surenkančiu į YouTube įkeltą kino klasiką arba atsispausdinti šią pradedančio scenaristo atmintinę.

Pabaigai, kokteilis oskarams nominuotų režisierių. Geros savaitės!

Komentarai