fbpx
Kinorama

Kinorama #29

Režisierius Stanley Kubrick
Režisierius Stanley Kubrick
Režisierius Stanley Kubrick

Labas vakaras! Dar kartelį sekmadieninis skyrelis visiems, kurių širdyje „Kino Pavasaris“, nepaisant visai nepavasariškos temperatūros už lango.

Pradedame nuo festivalinių nuotaikų! Įvairūs tinklapiai kaip susitarę siūlo filmų rekomendacijas aštuonioliktajam „Kino pavasariui“. Štai čia galite paskaityti „Atgimimo“ arba populiaresniu stiliumi parašytas „Delfi.lt“ rekomendacijas, „KinoMaistas.lt“ išvis nutarė sudaryti apibendrinimų apibendrinimą, kurį rasite čia. Beje, šis tinklapis kurį laika snaudęs žiemo miegu prakuto ir prirašė daugybę įdomios medžiagos interviu su „Atskalūno laiškų“ režisieriumi, rašinys apie naują lietuvišką filmą „Emigrantai“ ir dar šisbei tas.

Šį tą įdomaus apie „Kino pavasario“ filmus turbūt parašė ir „7 meno dienos“, tačiau šis puikių tekstų šaltinis nuo kovo mėnėsio priėmė Lietuvoje dar neįprastą sprendimą – paprašė užmokesčio už anksčiau nemokamai viešintą turinį. Tad šykštieji lieka be įvairių festivalių apžvalgų ir Živilės Pipinytės recenzijos apie „Hičkoką“. Tuo tarpu žurnalo „Kinas“ straipsnį apie „Skalviją“/„Planetą“ galite skaityti nemokamai. O perskaitę – nusipirkdami žurnalo numerį.

Kitos naujienos apie „Kino pavasarį“ – „Lietuvos žinios“ apžvelgia lietuvišką „Begalinį koridorių“, o garsai apie Vilniuje vykstantį kino festivalį pasiekė net „Hollywood Reporter“.

Beje, šiuo metu vykstančiuose Lietuvos interneto apdovanojimuose „Login“ (kuriuose privalu kasdien balsuoti už KINFO) pavyksta atrasti įdomių tinklapių iš visokiausių interneto užkaborių. Mano šių metų atradimas – du rimtesniems kino entuziastams ir teoritikams skirti blogai – „Kino teorija“ ir „aplinkkeliai.lt“. Pavyzdinius jų įrašus skaitykite paspaudę čia ir čia.

Toliau – įprastinis kino rašinių popuri: „Delfi.lt“ gvildena „Oskaro“ laureatų paslaptis, o „15min.lt“ vieną tokių kalbina; „Kamanė.lt“ žvilgteli į pačią kino istorijos pradžią, o „Moteris“ užsiima Romu Zabarausku; „Bernardinuose.lt“ galima rasti Jono Griciaus atsakymus moksleiviams arba galima keliauti į „Delfi.lt“ ir skaityti interviu su „Sibirietiško auklėjimo“ aktoriais, nors verčiau atsidarykite Klecko blogą ir peržvelkite šio kinomano  rubriką „Kinoteatrai“.

Jei po „Kino pavasario“ filmų maratono kirba noras grįžti prie Holivudo ir blokbasterių, siūlau tokį straipsnelį anglų kalba apie ateinančios vasaros derlių arba paieškoti nematytos klasikos tarp žinomų režisierių mėgstamiausių dešimtukų.

Pramogai – „Matrica“ per šešiasdešimt sekundžių ir nepamirštamos akimirkos iš Stanley Kubricko filmų. Pastarojo režisierius trumpa, bet drūta kalba baigia 29-ąją Kinoramą.

Komentarai