fbpx
Kinorama

Kinorama #30

Filmo „Krikštatėvis“ stop kadras.
Filmo „Krikštatėvis“ stop kadras.
Filmo „Krikštatėvis“ kadras

Sveiki, mielieji! Jubiliejinė, šiek tiek pasikeitusi KINORAMA grįžta!

Nemažai atgarsių sulaukęs filmas apie M. K. Čiurlionį „Laiškai Sofijai“ nepraslysta ir pro Auksės Kancerevičiūtės akis, kad ir kokia būtų jos nuomonė, vis tiek siūlau paskaityti interviu su pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrusiu Čiurlionio provaikaičiu Roku Zubovu.

Dar vienas bandymas kurti lietuvišką kiną – filmas „Emigrantai“. Nors spektaklis ir buvo sėkmingas, tačiau į kino ekranus perkeltas kūrinys nebuvo toks geras, apie tai ir rašo Andrius Jevsejevas. O Jonas Banys kalba bendrai apie kino padėtį Lietuvoje straipsnyje „Kodėl kultūros talibanas bijo naujojo lietuviško kino“.

Yra toks kultūros žurnalas jaunimui pavadinimu „Pašvaistė“, antrame šių metų numeryje galite skaityti interviu su „Plaukikės“ režisiere Gabriele Urbonaite. Beje, tame pačiame numeryje yra straipsnelis ir apie vieną iš mūsų fotografų Levą Žiriakovą – verta paskaityti!

Holivudas. Vainius Eiva sudarė didžiausių XXI a. kino blogiukų dešimtuką, turbūt nieko nenustebins pirmoji vieta. Taip pat šiais metais sulauksime itin daug filmų tęsinių, Rasa Barčaitė surašė juos vienoje vietoje. Ar žinote, kodėl miegoti yra pavojinga, o atsibusti taip pat pavojinga? Apie tai –  Aurelijos Auškalnytės mintys.

Ar Jums patiktų idėja nusipirkti kino festivalį? Tuo pasinaudojo jau 100 kinomanų! O gal iki visiškos laimės trūksta tik išvysti tikrą „Betmobilį“ Vilniuje?

Per kiek laiko pažiūrėtumėte penkis šimtus filmų? Empire 500 iššūkis – tai patys geriausi filmai, kuriuos reikia pamatyti per metus!

Desertui – interviu su sugrįžusiu į eterį „Snobo kino“ vedėju Ryčiu Zemkausku apie tai, kad eitų į pasimatymą su Marge Simpson ir norėtų suvaidinti Emilio Vėlyvio filme.

Komentarai