fbpx
Kinorama

Kinorama #31

Steven Spielberg ir Haley Joel Osment „Dirbtinis intelektas“ filmavime.
Steven Spielberg ir Haley Joel Osment „Dirbtinis intelektas“ filmavime.
Stevenas Spielbergas ir Haley Joel Osmentas filmo „Dirbtinis intelektas“ filmavime.

Laba! Sekmadienio skaitiniai vėl čia – aptarkime, kas įvyko kino pasaulyje.

Kanai 2013. Edvinas Pukšta raportuoja, kas gero ir blogo ten įvyko. O Rasa Barčaitė pristato dešimt faktų apie naująjį S.Coppolos filmą „Blizgantis žiedas“.

Apžvalgos. „Vargšė Živilė“ „Vargšas Getsbis“ – tokiu pavadinimu galite pasiskaityti (UŽ 1 LITĄ!?) kino kritikės Živilės Pipinytės recenziją apie filmą „Didysis Getsbis“. O štai ką apie juostą mano Jurga Mandrijauskaitė. O gal tiesiog gerai padiskutuojam apie kiną? Gintės Žulytės mintys, kas yra gera diskusiją apie filmą.

Lietuviškas kinas. Šį kartą interviu su Rasa Miškinyte apie sunkiai gaunamą finansavimą filmams ir naują jos prodiusuojamą projektą „Escaping Sunshine“. O Emilis Vėlyvis pasakoja, kokią mato Lietuvą savo filme „Redirected“.

Animaciniai filmukai. Garsinti Lietuvą animaciniais darbais? Taip, tai įmanoma – interviu su animatoriumi Meinardu Valkevičiumi. Taip pat šiek tiek kino teatrų lankomumo statistikos – spėkite, koks animacinis filmas buvo labiausiai lankomas 2012 metais ?

Ringas. Prisimenate praeitoje „Kinoramoje“ skelbėme Jono Banio mintis apie kino padėtį Lietuvoje straipsnyje „Kodėl kultūros talibanas bijo naujojo lietuviško kino“? Štai Romo Zabarausko atsakymas: neįsijauskite, nes jūsų apdainuojami filmai įdomūs tik patiems lietuviams.

Desertui. Ar žinote kaip atsirado kinomanų meka, filmų duomenų bazė IMDB.com? Susipažinkite su jos įkūrėju britu Colu Needhamu. Mažai kur matyti kadrai iš garsių juostų filmavimo aikštelių. Grįžtam į vaikystę. Prisimenate filmą „Dirbtinis intelektas“? Taip, istoriją apie vaiką-robotuką ir jo ne vaikiškus išgyvenimus. Patiko? Turime dar devynis gerus filmus apie vaikystę. Pabaigai, Buržujaus penktadienio internetuose jau rodytas vaizdelis: Movies Vs. Life:

Komentarai