fbpx
Kinorama

Kinorama #34

Aktorius Jackas Nicholsonas
Aktorius Jackas Nicholsonas

The Best of The Shining – Here’s Johnny – taip derėtų pradėti mūsų sekmadieninį pasisveikinimą. KINORAMA grįžta. Be kirvio. Draugiškai.

Nežiūriu televizoriaus. Ruduo – spalvingas metas, sutiksite? Žinome… jis tuo pačiu kažkoks liūdnas, purvinas, bet…? Bet kupinas laukimo. Daugelis iš mūsų slaptai ar ne žiūrime televizijos serialus (ir, pripažinkim, ne visus legaliai). Rugsėjo mėnuo – daugelio serialų naujų sezonų pradžios šauklys. Na, jei serialas nepradedamas rodyti rugsėjį, jo kūrėjai būtinai gerbėjus pamalonina sensacingų nuotraukų, plakatų ar vaizdo klipų nuotrupomis. Keletą televizijos serialų naujienas apžvelgia žurnalistas, tinklaraštininkas, rašytojas ir šiaip daug kuo besidomintis Andrius Tapinas.

Skaičiai. Mėgstantiems skaičiuoti ir ne tik internetiniai kino portalai šią savaitę nepagailėjo įvairiausių dešimtukų, trisdešimtukų ir kitokių „ukų“. Pirmiausia – trisdešimt filmų, kuriuose visi miršta, nusiraminimui trisdešimt juokingiausių kino personažų vardų. Paviešinti septyni „Volterio Mičo slaptas gyvenimas“ (The Secret life of Walter Mitty) reklaminiai plakatai – vis dar kelia klausimų? Mums taip pat.

Atgal į praeitį. „Wikipedia“, „Google“ ir „Youtube“ nėra tokios įstabios paieškos priemonės, kuomet kalbame apie 50-ųjų, 40-ųjų ir senesnių metų filmus, ar ne tiesa? „Visoms Jūsų problemoms atėjo galas!“, – iš kokio tai filmo citata? Susiraskite. Lietuvos centrinis valstybės archyvas siūlo žiūrėti, žiūrėti, ieškoti, vėl žiūrėti ir vertinti Lietuvos dokumentinį kiną, čia rasite ne tik vaizdo failų, bet ir kino plakatų, ištraukų iš kino žurnalų. O besidomintiems ne tik Lietuviškąja kino padange siūlome pasižvalgyti po European Film Gateway duomenų bazę.

Streikas. Nepamirškite, kad trečiadienį Romas Zabarauskas galų gale mums leis pamatyti tikrai ilgai lauktą ir reklamuotą savo kūrinį „Streikas“ (We will riot). Lauksime Jūsų atsiliepimų. Laukiantiems filmo siūloma nemokamai paklausyti jau pagarsėti spėjusio „Streiko“ garso takelio „We will riot“.

Kaune gyvena kinas. Kaunas. Kinas. Kaunas. Kinas. Jau dvejinasi? Tarptautinis Kauno kino festivalis teigia, kad Kaune kaip kine. Įsitikinsite tik ten nuvykę. O kam ten vykti? Pažiūrėkite festivalio programą ir nuspręsite. O jei dar jaučiatės neįtikinti, būsite viliojami ir „dovanomis“ Kine. Tęsiant tarptautinių kino festivalių temą, Sankt Peterburgo festivalį „Message to man“ neabejotinai galime sakyti „šturmuos“ ir lietuviškas kinas.

Už ribų. Du skirtingi vyrai. Ta pati istorija – užkariautas mūsų visų sapnuotas, trokštamas Holivudas ir kiti pasaulio kino užkaboriai. Vienas iš jų – Jonas Mekas viešėjo Lietuvoje. Gal buvote susitikime su juos? Jei ne – pabandykite apsilankyti čia, gal pasijausite bent dalele prisilietę prie garsiojo avangardinio kino meno krikštatėvio. Kito vyro G. Mikellio istorija – sėkmės istorija. Tikimės, kad ši istorija neprivers jus pavydėti, o kaip tik – primins, kad viskas įmanoma ir pasiekiama.

Moterys. Kine moterų vaidmenys būna visokie – pirmaplaniai, antraplaniai – kokį gausi, ar pasirinksi, tokį ir atliksi. O aktorių vaidmenys tikrame gyvenime? Šį kartą šiek tiek savo sielos vartus praveria kino ir teatro aktorė Miglė Polikevičiūtė. Beje – mėgstančioms vertinti ir būti įvertintoms – „iHeartRadio“ mėgstamiausia Holivudo moterimi išrinko Elleną Degeneres. Tikriausiai, tai privertė gerbėjus už ją balsuoti.

Kad atnaujinta mūsų Kinorama neatsiliktų nuo madų – cikliško naratyvo naudojimo – ją baigsime tuo, kuo ir pradėjome. Stanley Kubrciko – dešimt filmų, į kuriuos pirštu bedė pats kūrėjas. O atsibodus skaityti, galite užsimerkti ir įsivaizduoti, kad Davidas Lynchas jums į ausį šnabžda apie savo favoritus.

Gražios savaitės!

Komentarai