fbpx
Kinorama

Kinorama #35

„Breaking Bad“ Šaltinis - televisedrevolution.com
„Breaking Bad“
Šaltinis – televisedrevolution.com

Pirmieji kartai. Kaip Jums ši savaitė? Kinui – intensyvi. Ekranus įžiebė Kauno kino festivalis. Lankėtės? Ar patiko? O Vilniaus dokumentinių filmų festivalis savąjį ekraną užgesino. Nors… istorijos tęsiasi. Kaip manote ši istorija plėtojama toliau? Galų gale Romas Zabarauskas pristatė savo debiutinį filmą „Streikas“. Ir tai ne viskas. Plačiajai auditorijai pristatytas ir kitas lietuviškas režisieriaus Audriaus Juzėno filmas Ekskursantė. Du skirtingi režisieriai, du skirtingi filmai. Laukiame Jūsų nuomonių.

Šiek tiek pamirškime Lietuvą ir jos premjeras. Jungtinėse Amerikos Valstijose surengti 65-ieji „Emmy“ apdovanojimai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė „Bręstančio blogio“ (Breaking Bad) kūrybinė komanda.

Paminėjome dvi premjeras, vykusias šią savaitę. Kažkas ne taip? O taip! Turime dar kuo pasidžiaugti! Režisieriaus Igno Jonyno juosta Lošėjas, pristatyta San Sebastiano festivalyje susilaukė žiuri ir žiūrovų dėmesio. Didžiuokimės – Galbūt šio režisieriaus premjerą stebėsime kur nors ten…. toli…

Gamta ir laikas. Atėjo ruduo. Kaip rudenį laiką išnaudojo kino kūrėjai? Pažiūrėkime. Štai Šiluvoje gyvenantis ne pripažintas menininkas, ne režisierius, o žmogus, mąstantis apie tai, ko, anot jo, labai trūksta Lietuvoje – filmų apie gamtą. Ėmė Valdas Mykolaitis ir sukūrė juostą apie gamtą, kuri iškart buvo apdovanota ir pripažinta geriausia šiais metais. Jei ir Jus sudomino galimybę patyrinėti Lietuvos gamtą, įkvėpimo galite rasti ir čia. Ir taip pat siūlome paskaityti naujo filmo „Pačiu laiku“ (About time) pristatymą.

Tikėti ir netikėti įvykiai. Apibūdindamas kino pasaulį niekada negali sakyti – neįprastas, stebinantis. Viskas čia atvirkščiai. Didžiausias įžeidimas kinui žodžiai – nuobodus, lėtas, netikras. Todėl tikrai nieko nenustebins – nei aktorės bandymas tapti režisiere, nei ekrano žvaigždžių tapimas tam tikromis marionetėmis. Ir taipogi nestebina tai, kas stebina pačius kino režisierius.

Sena-nauja. Ar pamenate tuos du kvailelius, nors, tiesa… vienas buvo kvailesnis. Prisiminėte? Galite pamiršti, nes reikės vietos naujiems prisiminimams – kuriamas „Bukas ir Bukesnis“ tęsinys.

Štai ką apie tai mano vienas iš pagrindinių aktorių Jeffas Danielsas.

Tęsiant kalbą apie sena-nauja. Dar kartą patikrinsime Jūsų atmintį. O ar pamenate „Trečias luitas nuo saulės“ (3d rock from the sun) seriale vaidinusį jauną vaikinuką Jospehą Gordon-Levittą? Šio serialo nebėra, tačiau vaikinas nenustoja stebinti. Prieš kelerius metus sukūręs internetinę platformą įvairioms kūrybos formoms „Hitrecdord“, šiuo metu pristatinėja mums savo pirmąjį debiutinį filmą „Don Jons addiction“. Štai kelios priežastys, kodėl turėtumėte jį pažiūrėti.

Kaip visada pabaigai – atsipalaiduokite.

Geros Jums savaitės!

 

Komentarai