fbpx
Kinorama

Kinorama #36

Kadras iš filmo „Vakar bus rytoj“ VDFF archyvas
Kadras iš filmo „Vakar bus rytoj“
VDFF archyvas

Nors „Kinorama“ vėl nauja, tačiau kino planetoje vis dar kalbama apie tuos pačius dalykus. Nors… kine tie patys dalykai kas kartą gali būti pamatomi ar pajaučiami vis kitu kampu. Pažiūrėkime, ar atrasime ką nors naujo šią savaitę.

Nedingsta. Visų pirma, apie save vis dar neleidžia pamiršti Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Siūlome pažvelgti į filmų „Išsinuomok šeimą“ ir „Vakar bus rytoj“ recenzijas ir pokalbį su dokumentinės juostos „Antonas čia, šalia“ autore Liubove Arkus. Taip pat viešojoje erdvėje kaip grybai po lietaus išdygo lietuviškų filmų „Streikas“ ir „Ekskursantė“ vertinimai.

Už kadro. Kai kurie aktoriai ar dirbantieji už kadro kviečia mus apsilankyti kitoje ekrano pusėje, kurioje žaidžiami įvairūs žaidimai (ne „Alias“ ar „Uno“ kortomis), vyrauja tam tikros taisyklės, bet vis tiek stebuklingai gimsta visada mus žavintis menas.

Muzika. Kauno kino festivalis siūlo ne tik žiūrėti, bet ir klausytis. Arba daryti ir viena ir kitą. Štai ko rekomenduoja nepraleisti Daina Dubauskaitė, taip pat apie muzikos įtaką ne tik kinui, bet ir jo kūrimui bei „tikrajam“ gyvenimui rašo Raimundas Marius Lapas. Paskaitykit už simbolinę kainą. Tęsiant mintis apie Kauną kine ir atvirkščiai, kviečiame pasinerti į istorinių archyvų vingrybes. Jau atsibodo? Tačiau kalbos apie festivalius vis dar nesibaigia… 8-asis tarptautinis „Vilniaus Šortų festivalis“ šiemet kviečia ne tik rinkti geriausius trumpametražių filmų kūrėjus, bet ir juoktis – nuoširdžiai iš širdies ir prancūziškai. Ir dar šiek tiek „festivališkumo“   36-ojo „Mill Walley Film“ festivalio svarbiausi momentai slepiasi čia.

Šventės. Klausiame Jūsų – ką veikėte savaitgalį? Ar nieko nepamiršote? Visus draugus pasveikinote gimimo dienos proga? O „Pasaką“? Tikimės, iš gėdos dabar neraustate. Savaitgalį ramiai ir labai jaukiai kino teatras „Pasaka“ paminėjo savo ketvirtąjį gimtadienį.

Savo antrąjį gimtadienį, manykime, švęs ir klasikinė komedija „Trys vėplios“ (The Three Stooges). Australų kolekcionierius visai netikėtai rado, manoma, gaisre sudegusią šio filmo ištrauką, sukurtą 1933 metais. Džiugu? Mėgstantiems pasijuokti – taip.

Kaip australas kolekcionierius atrado filmo ištraukas, taip, tikriausiai, vilniečiai iš naujo atras režisieriaus Sergejaus Paradažnovo kūrybą.

Laikas. Kiek laiko užtrunka sukurti filmą? O paruošti reklaminį plakatą? Daug? Mažai? Niekas nežino? Maris Martinsonas sako, kad per metus paruošti dvi kino premjeras  įmanoma. Sutinkame? Galbūt. O ką tuomet sakyti tam, kuris kino plakatus kuria ne kompiuterio ekrane, o su teptuku rankose?

GeriBlogi. Tiek gyvenime, tiek kine labai lengvai iš „gerojo“ tapti „bloguoju“ ir atvirkščiai. Tačiau ir vienu ir kitu atveju iš to galima išpešti nemažai naudos. Štai Disnėjaus kompanija nusprendė, jog blogajai Cruelai De Vil, kuri norėjo iš dalmantinų odos pasisiūti rūbų, skiriama per mažai dėmesio. Jie nusprendė sukurti atskirą filmą apie ją. Įdomu, ar dalmantinams bus jame vietos? O gerajam Bridžitos Džouns personažui iškilo grėsmė. Ją kelia „The Guardian“ apžvalgininkė Suzanne Moore.

Reklama. Reklama kinui, kine ir dėl kino. Nepritariate? Prašome – įrodymai. Viena reklama įkvėpė režisierių sukurti siaubo filmą. Kiti savo filmą išnaudoja gražiems, bet tuo pačiu ir „reklaminiams“ tikslams.

Žinios. Nors mokslo metai jau prasidėjo, tačiau siūlome mokytis ne tik fizikines, matematines taisykles ar teorijas. Nepamirškite palavinti savo proto ir žiniomis apie filmus ir aktorius. Kitą kartą Jūsų žinias patikrinsime.

Atsisveikiname su blogomis-įdomiomis naujienomis. Kultiniu ir visokiu kitokiu vadinamo animacinio serialo „Simpsonai“ kūrėjai pranešė, kad šį sezoną mirs vienas iš pagrindinių veikėjų. Jie taip pat pranešė, kad šiais metais kurti Helouvino šventei skirtą seriją padėjo Guillermo del Toro. Na, ir koks Jūsų vertinimas?

Gražios ir tik gero režisieriaus kurtos savaitės!

 

Komentarai