fbpx
Kinorama

Kinorama #45

nuzudyk_savo_artimuosius.jpg
nuzudyk_savo_artimuosius.jpg
Kadras iš filmo „Nužudyk savo mylimuosius“
Šaltinis – nylonmag.com

Hei. Jau tikrai galima gerti karštą vyną. Tad siurbt vieną gurkšnį ir pirmyn!

Narstymai. Praėjusią savaitę mums, kino mėgėjams-gerbėjams-dievintojams, buvo pristatytas naujas lietuviškas filmas „Moterys meluoja geriau. Kristina“. Kino kritikus jis supykdė. Kodėl? Atsakyti bando Živilė Pipinytė ir Nijolė Andrijauskienė. Daug kalbų sulaukė ir kitas filmas – „Nimfomanė“ (Nymphomaniac, 2013). Naujoji Larso von Triero juosta vieniems atrodo kontroversiška, kitiems – ant ribos ir beveik telpa į „pigios pornografijos“ rėmus. Jei sunku suprasti žurnalisto argumentus, užmeskite akį į reklaminį šio filmo klipą.

„Nužudyk savo mylimuosius“ (Kill Your Darlings, 2013) – nauja etapas Danielio Radcliffo karjeroje? Pažiūrėkite, ar poteriškumo jo vaidyboje dar likę. Šioje juostoje, pasakojama apie Alleno Ginsbergo, Jacko Kerouaco ir Williamo Burroughso kartos laikotarpį, kūrybos pasaulį. Čia sutiksite ir daugeliui pažįstamą kaip negailestingą žudiką Deksterį (Dexter, 2006) Michaelį C. Hallą. Paskaitykite jo mintis apie naująjį vaidmenį.

Žurnalui „American Hustle“ vis dažniau linkima: „Turėtumėte laimėti „Osakrą“. Niujorko kino kritikų pripažinimas – vienas žingsnis arčiau laimėjimo. Plačiau – Samo Adamso straipsnyje.

Spike`as Lee jau džiugina ne tik amerikiečių, bet ir Lietuvių auditoriją (filmas mūsų šalyje rodomas nuo praėjusios savaitės). „Senio“ (Oldboy, 2013) recenzija – „Newyorker“ leidinyje.

Nespalvota, jaudinanti, su geru scenarijumi istorija – „Nebraska“ (Nebraska, 2013). Apžvalgą rasite čia.

Filmo „Lošėjas“ plakatas Autorius - Vytautas Kaniušonis
Filmo „Lošėjas“ plakatas
Autorius – Vytautas Kaniušonis

Geriausieji. Šiai moteriai „Oskaro“ statulėlė prognozuojama nuo tada, kai tik pasklido kalbų, kad ji dirbs su Woody Allenu. Taip. Mes kalbame apie Cate Blanchett. Labai atvirtas interviu su ja.

Blyškiaveidis Johnas Watersis leidžia Jums susipažinti su, jo nuomone, geriausiais 2013 metų filmais.

Atsistoję skubame ploti Ričardui Marcinkui. Jo dokumentinis filmas „Galutinis tikslas“ Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje (International Documentary Film Festival Amsterdam, IDFA) buvo pripažintas kaip geriausias studentiškas filmas. Valio!

Marakeše šiuo metu vyksta tarptautinis kino festivalis (Marakesh International Film Festival). Trumpa festivalio apžvalga čia. Ar radote ką nors pažįstamo? M? Kažkur matytas-girdėtas-skaitytas „Lošėjas“ (The Gambler, 2013)? Na, ir koks jausmas apėmė? Tikėkimės, kad kitoje „Kinoramoje“ galėsime džiaugtis ne tik dalyvavimu. Bet jokio spaudimo! Tikrai.

O čia – visų laikų geriausieji. Amerikoje.

Skaičiai. Artėja Kalėdos. Ot, naujiena, ką? Bet pranešame tai anksčiau, kad spėtumėte pažiūrėti visus šiuos penkiasdešimt kalėdinių filmų. O jei tvarkantis namus pritrūks nuotaikos, štai keletas muzikinių takelių, kurie privers pajudinti kojas. O šių filmų siūlome nenaudoti foninei muzikai. Žiūrėkite, klausykitės ir mėgaukitės. Kad žinotumėte, kuriuos filmus verta pamatyti, o kuriuos – geriau ne: sąrašas siaubo filmų perdirbinių – nuo blogiausių iki geriausių. Ir penkiasdešimt filmų, kurių laukiame pasirodant kino teatruose kartu su laikrodžio dūžiais, skelbiančiais naujųjų metų pradžią.

Kaip visada – norintiems ne tik žiūrėti, bet ir pasipildyti savo žinių bagažą – keletas faktų apie: Vince`ą Vaughną ir „Stalingrado“ (Stalingrad, 2013) režisierių.

Kadras iš filmo „Stalingradas“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Stalingradas“
„ACME Film“ archyvas

Atidarome duris. Trumpam esate kviečiami pasižvalgyti po kino kritiko Sauliaus Macaičio palikimą. Taip pat susipažinkite su Johnu Cassavetesu, jo moterimis ir kūrybos metodais.

Jasonas Stathamas. Nebėkite. Nepykite. Nesmerkite. Atrodo mintinai mokame šio aktoriaus mimikas, žodžius, mašinas, kovos būdus? Tačiau galbūt šioje apybraižoje rasite to, ko nesitikėjote?

Atsisveikiname su Paulu Walkeriu. Tik tiek. Trumpai ir nuoširdžiai. Galbūt per anksti. Galbūt per greitai. Bet vėlgi – nevaldome savo likimo. Tik tiek.

Na, o dabar jau galite dar siurbtelėti karšto vyno ir paskirti valandą kleckiškai kino apžvalgai.

Iki kito pasimatymo!

Komentarai