fbpx
Kinorama

Kinorama #58

Aktorius Leonardo DiCaprio Šaltinis - thewrap.com
Aktorius Leonardo DiCaprio
Šaltinis – thewrap.com

Praėjo lygiai savaitė nuo tos akimirkos, kai Leonardo Dicaprio negavo „Osakaro“. Jo talentas buvo neįvertintas… Ar tikrai? Pasirodo, Leo nėra vienintelis šių apdovanojimų lūzeris.  Ai… neatsakinėkime į sunkius klausimus, o pasižiūrėkime, kokią bangą sukėlė šie apdovanojimai.„Oskarai. Pirmiausia, nugalėtojų sąrašas. Beje, filmas „12 vergovės metų“ (Twelve Years a Slave, 2013) bus įtrauktas į edukacinę programą JAV.

O dabar linksmybės: dešimt geriausių akimirkų iš šių apdovanojimų istorijos ir dvidešimt pirmųjų „Oskarų“ kartų. O čia apdovanojimams skirta reklama, kuri sužavėjo ne tik estetika, melancholija, bet ir pigumu. Kitas įdomus būdas reklamuoti ir švęsti „Oskarų“ šventę – nominantų atvaizdai kavos puodelyje. Nežinome, ar pabudus ryte norėtųsi išvysti „Amerikietiškos aferos“ (American Hustle, 2013) kompanijos veidus. Kas stebėjote apdovanojimus, matėte garsųjį „Oskarų“ selfie, tačiau tik neseniai buvo atskleista, kokia istorija slėpėsi už telefono ekrano. Nors apdovanojimų ceremonija atrodė linksma, tačiau britai rado kelias priežastis, kodėl šie metai buvo tokie „ech“.

Kad pagerbtų (o gal ne?) filmą „Gravitacija“ (Gravity, 2013) ir jos laimėjimus, NASA paviešino kosmoso nuotraukas.

Ir baigdami dedikaciją „Oskarams“ rodome, kaip gi gaminamas tas auksinis, nuogas vyras.

Kiti (Supraskite, kad tai sarkazmas). Praėjusią savaitę taip pat įvyko keli kiti apdovanojimai, kurių kartais nespėjame pamatyti dėl per ryškiai šviečiančių „Oskarų“ rampų.

Kadras iš filmo „Nesamasis laikas“  „Meed Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Nesamasis laikas“
„Meed Films“ archyvas

Paryžiuje išdalinti „Cezario“ apdovanojimai. Taipogi, nepriklausomą kiną mylintys „Independent spirit awards“ išreiškė savo nuomonę. Ir kaip visada – blogiausi filmai nepraslydo pro „Auksinių aviečių“ radarą.

Kalbos. Keliauninkas, rašytojas, TV laidų vedėjas kalba apie mirtį, bulius ir Ispaniją. Kuo tai susiję? Laba diena!!! Žinoma, kad su kinu, šypt. Žinot, kalba ne tik rašytojai, keliautojai, bet ir aktoriai. Ir būna, kad kalba jie įkvepiančiai ir ne tik pagal parašytą scenarijų, vadovaujami režisieriaus. Praėjusią savaitę rimtai prabilo Sethas Roganas (ne, jis neprašė legalizuoti marichuaną).

Kalbėti-rašyti nepamiršta ir mūsų mylimi, gerbiami kino kritikai. Živilė Pipinytė šį kartą pažiūrėjo „Volstryto vilką“ (The Wolf of Wallstreet, 2013), o Elena Jasiūnaitė – „Nesamąjį laiką“.

Ir pabaigai – kalba apie Holivudą ir ateizmą.

Linksmybės-liūdnybės. Jūs norite tatuiruotės, bet Jūsų tėvai Jums neleidžia? Parodykite šias nuotraukas, niekas neatsispirtų tokiam grožiui.

Visi nekenčiame jų – blogų vaikų. Ramiai! Tik kine! Štai susiraukę veideliai, kuriuos pamačius iš karto susuka pilvą. Kad atsigautumėte po pykčio antplūdžio, pažiūrėkite gražiausių filmų sąrašą.

Ir liūdnybė… Gali būti, kad nepamatysime Larso von Triero „Nimfomanės“ (Nypmhomaniac, 2013). Bet, mes manome, kad tai tik informacinis karas. Juk jei L. von Trieras norės patekti į mūsų kino sales, tai ir pateks.

Šią jau nebe „Oskarų“ savaitę surinkome tiek naujienų. Lai ši savaitė Jums bus kinematografiška!

Komentarai