fbpx
Kinorama

Kinorama #64

Kadras iš filmo „Viešpatavimas“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Viešpatavimas“
„ACME Film“ archyvas

Sveiki!

Tikriausiai kai kurie iš Jūsų taip švenčiate Velykas, kad net nebegalite įskaityti, kas čia parašyta? Suprantama… Pasistengsime pateikti viską glaustai.

Festivaliai. Lietuvoje kino festivaliai baigėsi. Tačiau užsienyje jie bunda. Dar ir kaip! „Tribeca“ kino festivalis šį kartą rodė filmus, sukurtus specialiai man ir tau. Taip pat šiame festivalyje kino kūrėjai bandė įrodyti, kad kine svarbiausia ne efektai, o pasakotojas ir istorija. Kanų kino festivalis pristatė pirmąjį reklaminį plakatą ir pilnametražių bei trumpametražių filmų sąrašą. O šių filmų šiame festivalyje nepamatysite, tačiau kino kritikai siūlo jų nepraleisti pro akis.

Beje, išdalinti MTV kino apdovanojimai. Kas ten gero? Na, Zacas Efronas nusirengė marškinėlius, kas dar

O tiems, kuriems apie kino festivalius skaityti neįdomu, registruokitės, mokykitės, stebėkite kitų kūrybos kelią, kurkite ir galbūt kitą kartą rašysime ne apie festivalį, o apie Jus!

Kino naujienos. Visų pirma, skubame pranešti naujieną, kuri atrodo neįtikėtina, kelianti klausimų, tačiau kartu pralinksminanti. Neįsivaizduojate, apie ką kalbame? Kuriamas filmo „Ponia Dautfajė“ (Miss Doubtfire, 1993) tęsinys. Kita naujiena – pristatytas filmo „Dingusi mergina“ (Gone girl, 2014) reklaminis klipas. Įdomu, ar Benui Affleckui pavyko išeiti iš žmogaus šikšnosparnio vaidmens?

Ar eidami į darbą, paskaitas, mokyklą, pirkti kiaušinių nepastebėjote nieko keisto? Pasirodo, į Lietuvą atplukdytas Nojaus laivas.

Praėjusią savaitę mėgavomės pirmojo mūsų šalyje kuriamo siaubo filmo „Rūsys“ reklaminiu klipu, o šią savaitę jau galima su šia juosta susipažinti iš arčiau, sužinoti daugiau.

Kadras iš filmo „Ji“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Ji“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Tiek kino festivalių, tiek kino mokyklėlių, o, pasirodo, skonio kino filmams dar neišsiugdėme.

Nežinia, ar čia reklaminis triukas, ar didelės pagarbos rezultatas. Vertinkite patys.

P. S. Tie, kurie gyvenate Niujorke (ojojoj, pavydime Jums), turite progą prisiminti gimtinę ir jos kiną. Ne bet kokį, o dokumentinį.

Asmenybės. Kodėl apie tai kalbame? Todėl, kad kine – vien tik asmenybės! Netikite? Paskaitykite kino metro Juozo Budraičio pokalbį.

Pasirodo, ir Holivude nugali ne gražūs, ištreniruoti kūnai, o patirtis ir.. Asmenybė.

Harrisoną Fordą ir Morganą Freemaną tikrai galime vadinti kino asmenybėmis. Vieną jų – net gi dievybe. Šį kartą aktoriai paatviravo. H. Fordas apie „Žvaigždžių karus“ (Star Wars), o M. Freemanas apie savo ir naujausiųjų technologijų santykį. Beje, tęsiant temą apie naujausias technologijas, siūlome paskaityti interviu su filmo „Ji“ (Her, 2013) kūrėju Spike`u Jonze.

O šį skyrelį baigsime dviejų ryškių asmenybių gražia draugyste, kuri pavirto nebloga reklamine kampanija.

Tikriausiai girdėjote, kad į Lietuvą atvyksta muzikos grupė „Aerosmith“? Ta proga kviečiame pažiūrėti geriausias filmų, kuriose grojama būgnais, ištraukas.

O čia – puiki žinia mėgstantiems žiūrėti filmus namie, tačiau legaliai.

Atsisveikindami linkime gražaus vakaro, gražios šventės ir visada geranoriškų žmonių kino salėje!

Komentarai