fbpx
Kinorama

Kinorama #66

Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“  „Maniac“ archyvas
Kadras iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“
„Maniac“ archyvas

Lietuviškai. Nors ir stengiamės, bet visada atrodo, kad per mažai kalbame apie lietuvišką kiną, jo kūrėjus. Blogai atrodo? Pasakysite Jūs! O dabar trumpai pakalbėkime apie „Redirected/Už Lietuvą“ ir jo garbingą misiją – kovą su piratais. Ne tais, kurie su akių raiščiais ir sako „raaarrr“, o tais, kurie su trumpikėmis, dideliais užpakaliais ir sako „beeee“.

Apie „Lošėją“, galbūt, tik dabar kalbama šiek tiek mažiau. Palaukite premjeros rudenį. Oij, palaukite… O kol laukiate – pasiklausykite ir paskaitykite.

Pavasaris nėra derliaus metas. Pavasaris – daigų, pražystančių gėlių ir sproginėjančių (ne seksualumo bombų) pumpurų metas. O kine – nėra nei derliaus, nei daigų auginimo meto. Kiekviena diena – palankus momentas atsirasti naujam kino kūriniui. Šį mėnesį Jus džiugins Kęstučio Gudavičiaus dokumentinis filmas „Alkofutbolas“.

Tuos, kas dar tik ketinate kurti filmą, pradžiugins naujai įkurta profesionalias vaizdo, garso paslaugas teikianti įmonė „Pripučiami filmai“.

Kas dar Lietuviška? Lietuviškas požiūris į prancūzų režisieriaus Martino Provosto biografinį filmą „Violeta“ (Violette, 2013).

Ir tikrai, prisipažinkime, retai pagalvojame, kiek pastangų reikia įdėti tiems, kurie kas kelis mėnesius gyvena vis kitą gyvenimą, turi būti režisieriams kaip molis, iš kurio galima nulipdyti bet ką, ir tiems, be kurių filmų produkcija neįmanoma – prodiuserių. Apie moteris kino industrijoje ir apie aktorių gyvenimą skaitykite atidžiai ir su pagarba.

OMG. OMG. OMG. Įsivaizduoju, kad „Žvaigždžių karų“ gerbėjai taip rėkavo visą savaitę. O kaip Jūs reaguojate į naujausią šio filmo aktorių komandą?

Jei jau kalbame apie šį filmą, toliau tikrai galime kalbėti ir apie fantastinius filmus. Pavyzdžiui, apie „Pompėja“ (Pompeii, 2014). Žinoma, galite suskubti sakyti, kad tai ne fantastika, tai istorinis faktas! Neprieštaraujame. Tačiau fantastiška tai, kaip įvairiais efektais pavyko atkurti niekada nematytą ir tik įsivaizduotą Pompėją ir tik tam, kad vėl paskandintų po lava.

Kas dar tokio fantastiško? Superherojus žmogus šikšnosparnis (angl. Batman). Apie jį šį kartą pasakojama fotografijomis. Ar atsimenate visus aktorius, kurie vaidino šį žavų, tačiau liūdną herojų? O pasirodo yra aktorių, kurie nenori vaidinti superherojų, net ir tokių kaip žmogus šikšnosparnis.

Kadras iš filmo „Viešpatavimas“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Viešpatavimas“
„ACME Film“ archyvas

Na, ir pabaigai… Apie tai, kas kol kas atrodo keista ir nesuprantama, kalba mokslinės fantastikos filmo „Viešpatavimas“ (Transcendence, 2014) aktorius Johnny Deppas.

Filmai. Šį kartą trumpai pakalbėkime tiesiog apie kiną, filmus. Pavyzdžiui, ar turite savo mėgstamiausią 90-ųjų filmą? Jei taip, būtinai pareikškite savo nuomonę čia.

Romantinės komedijos. Šiam žanrui tinka pasakymas: negali gyventi su jais, bet ir be jų.

Ar žinojote, kad filmas „Naujokė“ (Mean girls, 2004) švenčia dešimties metų jubiliejų? Tie, kas žinote, tikriausiai žinote ir daugiau. Patikrinkite savo žinias čia.

Dabar prisiminkime vaikystę ir filmus apie vaikystę. Kažkodėl, pagalvojus apie vaikystę, prieš akis iššoka Weso Andersono filmų ištraukos. Na ir vaikystė, pagalvojote? Nežinia. Šį kartą kviečiame paskaityti ir pažiūrėti kaip Wesas Andersonas kūrė naujausią filmą „Viešbutis „Grand Budapest“ (The Grand Budapest Hotel, 2014).

Trumpai. Paskelbti dar šeši filmai, kurie įtraukti į Kanų kino festivalio repertuarą. Taip pat jau žinoma vertinimo komisijos sudėtis.

„Ledo šalies“ (Frozen, 2013) kūrėjai kalba apie Disnėjaus kompaniją ir jos absurdiškas taisykles.

Trumpai, drūtai – dešimt dalykų, kurių galbūt nežinojote apie Davidą Lynchą.

Ir dar trumpiau ir drūčiau – nuoširdus požiūris į „Žmogaus voro“ (angl. Spiderman) trilogiją.

Vsio. Viskas. Gražios dienos ir būkite atsargūs ir mandagūs kino teatruose!

Komentarai