fbpx
Kinorama

Kinorama #69

Kadras iš filmo „Lost River“ Šaltinis - screenrant.com
Kadras iš filmo „Lost River“
Šaltinis – screenrant.com

Jog vasara artėja, jaučiasi ne tik iš „karščio bangų“, kurios užlieja miestus, miestelius ir net gi kaimus, bet ir iš kino naujienų „gausos“. Taip. Šiandien būkime karštai sarkastiški.

Kanai. Taip. Apie tai kalbame jau trečią savaitę, bet ką padarysi? Edvinas Pukšta labai atsakingai, nuoširdžiai ir kritiškai apžvelgė penktą ir šeštą Kanų kino festivalio dienas. O kai kas viską bandė sukramtyti vienu ypu. Nors žinot ką? Kalbėkime nekalbėję apie visus Kanuose rodomus filmus, tačiau garantuojame, kad, kai pasakysime vieno aktoriaus pavardę, bent jau daliai „Kinoramos“ skaitytojų daugiau niekas nebebus įdomu. Pasiruošę? Ryanas Goslingas. Nebe aktorius, o režisierius. Štai jo sukurto filmo „Lost River“ reklaminis klipas ir pirmoji recenzija.

O tiems, kuriems skaitymas nemielas – čia bus rojus.

Pokalbiai. Elena Jasiūnaitė su mumis bando kalbėtis apie biografinį-dokumentinį kiną, kartu aptardama ir Agnės Marcinkevičiūtės naują kūrinį – „Vienatvės gaudesys“.

Vaidas Jauniškis ne tik kalba apie tris lietuviškus filmus: „Santa“, „Lošėjas“, „Nesamasis laikas“, bet ir diskutuoja apie lietuviško kino tradicijas.

Režisierius Jamesas Gary bando mus įtikinti, kad šiuolaikiniame kine vienas iš stipriausių ginklų – melodrama.

Šiek tiek pailsėkime nuo skaitymo, atsipalaiduokime ir kelias minutes skirkime vaizdo efektų kine evoliucijos stebėjimui.

Toliau tęskime pokalbius. Šį kartą apie šeimą ir naują dokumentinį kino filmą „Ūcia lylia. Vaikų ugdymo tradicijos Lietuvoje“.

Šią pastraipą vainikuoja jauno režisieriaus Mariaus Sipario pamąstymai apie kiną, jo ateitį.

Įdomybės. Jau džiaugiamės nebloga Emilio Vėlyvio filmo „Redirected/Už Lietuvą!“ reklamine kampanija. Dabar vėl galime džiaugtis. Tik šį kartą reklama – per daug miglota, tačiau sudominanti. O ko daugiau reikia? Kaip manote, koks tai bus filmas?

Kadras iš filmo „Magic in the Moonlight“ Šaltinis - woodyallenpages.com
Kadras iš filmo „Magic in the Moonlight“
Šaltinis – woodyallenpages.com

Dažnai kino mylėtojai myli ir gerus televizijos serialus. Leidžiame sau teigti, kad „Mad men. Reklamos vilkai“ (angl. Mad men) yra vienas iš geresnių televizijoje rodomų serialų. Šį kartą turite išskirtinę progą susipažinti su pagrindinio veikėjo Donaldo Dreiperio mėgiamiausiu filmu „I am curious“.

Nežinome, kaip Jūs, bet mes galvojome, kad jei esi pripažintas kino aktorius, visi kiti kūrybiniai keliai tau atviri. Tai gerai parodo R. Goslingo, Jameso Franco pavyzdžiai. Tačiau, pasirodo, būna ir taip, kad ir gerai žinomiems ir įvertintiems žmonėms reikia tokios pat pagalbos kaip ir mums, mirtingiesiems. Zachas Braffas pasinaudojęs internetinėmis paramos galimybėmis sukūrė kino filmą „Wish I was here“. Pirmąjį reklaminį klipą galite pasižiūrėti čia. O Woody Alleno pristatinėti nereikia, remti, manome, irgi ne. Todėl labai paprastai sakome – naujasis genijaus filmas vadinsis „Magic in the Moonlight“.

„Žvaigždių karų“ kūrybinė komanda nenuilsta. Šį kartą supažindina mus su specialiaisiais efektais ir trumpam pakviečia į filmavimo aikštelę.

Pamirškite žodį seksizmas. Vyrai ir moterys, kaip tik begalėdami, stengiasi panaikinti ribas tarp to, kas „vyriška“ ir „moteriška“. Šį kartą taikinys – kino filmai. Beje, kalbant apie seksizmą, seksualumą ir visą kitą saldumą… Ar žinojote, kad čia pat, Lietuvoje, turime savo Bradą Pittą? Ne? Jį išvysti galėsite naujoje juostoje „Mona“.

Dėmesio visiems hipsteriams! Štai Jums ultra mega super kietas egzaminas.

Šį kartą atsisveikiname trumpai. Taip pat trumpai norime pareikšti užuojautą ir priminti, kad teko atsisveikinti su talentingu aktoriumi Antanu Šurna. Nusprendėme, kad geriau ne kalbėti ar rašyti, o sėsti ir pažiūrėti į tai, ką šis žmogus darė geriausiai – vaidino.

Iki kitos savaitės.

Komentarai