fbpx
Kinorama

Kinorama #70

Kanų kino festivalis 2014 Šaltinis - festival-cannes.fr
Kanų kino festivalis 2014
Šaltinis – festival-cannes.fr / © Festival de Cannes

Atėjome tam, kad išeitume. Ar gi ne banalu? Važiuojame tam, kad judėtume. Kvėpuojame tam, kad gyventume, ir taip toliau ir panašiai… Iš tiesų šį simboliškai „apvali“ „Kinorama“ paskutinė. O ne?? Valio?? Vienu ir kitu atveju – tai tik laikina. Vasarą žiūrėsime romantines komedijas, todėl lauksime įkvepiančio, nostalgiško rudens. Tad paskutinį kartą pažiūrėkime, ką šią savaitę nuveikė kino pasaulis.

Paskutinį kartą – Kanai. Kanų kino festivalis baigėsi, bet kalbos apie jį ir apie rodytus filmus – ne. Pasirodo, šių metų 67-asis Kanų festivalis vadinamas vienu geriausių istorijoje. Kiti kino istorikai, kritikai neskuba dėti laurų vainiko festivalio rengėjams, tačiau turi daug gerų žodžių kino kūrėjams, aktoriams. Vis dėlto kinas gyvuoja, žydi, skleidžiasi ir jokie spragėsiais aplipę klišiniai filmai to nenugalės.

Profesija. Egzaminų maratonas jau įsibėgėjo. Netrukus prasidės ir stojamieji. Ką rinksitės? Kur stosite? Ką veiksite? Kankinantys klausimai, tiesa? Jei jau skaitote „Kinoramą“, tai norite nenorite kartą per savaitę domitės kinu. Tad pasižiūrėkime, kokių profesijų galime rasti šioje industrijoje. Pirmoji – animatorius, antroji – dar žaismingesnė ir spalvingesnė profesija – tai dubleris. Nors… ar kas patikės, kai rodysite į Bradą Pittą ir sakysite, kad ten, kur jis, šokdamas iš krentančio lėktuvo, pastato namą ir išgelbėja tūkstantį skęstančių vaikų, iš tiesų esate Jūs? Nepamirškime aktoriaus profesijos, o gal greičiau – pašaukimo ir gyvenimo būdo. Tačiau būkite atidūs, kartais, jei ir pasiseka suvaidinti kine, dar nereiškia, kad karjera klostysis puikiai. Pasižiūrėkite pro langą. Ką matote? Medį, namą ir piktą šunį? O gal viena kitą užgožiančias spalvas, gamtos paradoksus? Tuomet Jums vieta operatoriaus vietoje. Ar taip korektiška sakyti?

Kadras iš filmo „Pasaulinis karas Z“ „Forum Cinemas“ archyvas
Aktorius Bradas Pittas
Kadras iš filmo „Pasaulinis karas Z“
„Forum Cinemas“ archyvas

Rimtai. Mums patinka kūryba ir kūrybingi žmonės. Labai patinka, kai kūrybingi žmonės sugeba kūrybiškai pažvelgti į žmonių kūrybą.

Labai trumpa ir rimta Kinų (ne Kanų) kino istorija.

Rimta, neišsemiama, prieštaringa ir daug diskusijų kelianti valstybės, kūrėjų, finansavimo ir visko sujungimo tema. Apie tai kalba kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Serijiniai žudikai. Pagalvokite, kokius penkis žudikus atsimenate, ir tik pagalvoję nusipurtote? O dabar pažiūrėkite, ar juos rasite tarp geriausiųjų.

Ir pabaigai Nicolas Cage`as, jo veidas ir jo sukurti vaidmenys. Trumpas egzaminas.

Gražios, šiltos, kūrybingos vasaros. Iki pasimatymo!

Komentarai