fbpx
Kinorama

Kinorama #75

62-antrojo San Sebastiano kino festivalio nugalėtojai, Festivalio archyvas
62-ojo San Sebastiano kino festivalio nugalėtojai, Festivalio archyvas
62-ojo San Sebastiano kino festivalio nugalėtojai
Festivalio archyvas

Lietuvoje. Praėjusią savaitę džiaugiamės „Lošėjo“ premjera. Dabar jau po truputį renkame ir lietuvišką jo kritiką. Pirmoji – nesusižavėjusi ir masinei psichozei nepasidavusi – kino kritikė Živilė Pipinytė.

Kas dažniausiai pritraukia užsienio režisierius į Lietuvą? Pigios filmavimo galimybės ir kino festivaliai. Šį kartą į EDOX festivalį atvyko trumpametražių dokumentinių juostų kūrėja, ispanų režisierė Irene M. Borrego. Atrodo, nieko ypatingo? Tačiau jos mintys apie dokumentiką, fikciją ir kur tarp jų yra pasislėpusi tikrovė – tikrai įdomios.

O Jūs nesijaučiate taip, kad po truputį gyvenate ne Lietuvoje, o Holivude? Kino standartai plečiasi, reikalavimai didėja. Štai, pavyzdžiui, galime džiaugtis pirmuoju vaidybiniu animaciniu filmu.

Ir užsilikusi, kažkur pasiklydusi „Nematomo fronto“ kritika.

Festivaliai. Kaip pradedame apie juos kalbėti, taip ir nesustojame. Tai pradedam? San Sebastiano kino festivalis jau išrinko laimėtoją. O čia – turtų turtas tiems, kas nori žinoti apie kiekvieną festivalyje rodomą filmą. Juk būna ir tokių. Kviečiame susipažinti su Niujorko kino festivalio filmais.

Aktoriai kalba. Nors… kartais galėtų ir patylėti. Iš pradžių Jameso Franco buvimas ultramegasupermenininku žavėjo. Lyg kūdikio nuteplioti paveikslai iš pradžių atrodė žavūs, įdomūs, kitokie. Žaidimai su auditorija, savo įvaizdžiu – taip pat. Fotografijos, filmukai, po to jau pilnametražės juostos. Viskas atrodė įdomu, bet… Na, viska rasite šioje publikacijoje.

Režisierius Paulas Thomas Andersonas, Šaltinis - tasteofcinema.com
Režisierius Paulas Thomas Andersonas
Šaltinis – tasteofcinema.com

Moterys. Išsilavinimas. Neteisybė. Nelygybė. Šios temos tokios skirtingos ir taip pat neatskiriamos. Apie tai kalba aktorė Cate Blanchett. Panašia tema – apie seksizmą – postringauja ir „X-failų“ žvaigždė Gillian Anderson.

Kevinas Smithas – ir aktorius, ir kino kūrėjas. Labai nuoširdus, drąsus. Šį kartą jis prisipažįsta, kodėl nepavyko sukurti trečiosios „Klerkų“ dalies.

Likučiai. Jie nėra kažkuo paprastesni, tačiau neįtelpa į jokius rėmus. Paulas Thomas Andersonas į kino teatrus atveža bombą. Na, bet visi filmai atrodo lyg bombos, kol jie nesprogsta ir garsas prilygsta kaimyno, esančio už kelių butų nuo tavęs, bezdėjimui. Ne… Tikime, kad šis režisierius susprogdins tikrą bombą! Pažiūrėkite, kokia naujausio filmo kūrybinė komanda, aktoriai. OHO!

Ne paslaptis, kad reklamos įkvepia filmus ir filmai reklamas. Šį kartą pasinaudota tuo, kas mus visus erzina labiausiai – kvaili jaunuolių poelgiai siaubo filmuose.

Marshallas Curry yra toks dosnus, kad pasidalino net šešiais patarimais, kaip sukurti tokias didingas dokumentines juostas, kaip jo.

Viskas. Psio. Iki kito sekmadienio.

O čia – smegenų mankšta.

Komentarai