fbpx
Kinorama

Kinorama #8

Režisierius Aleksandras Sokurovas

Dėmesio: Kinorama (naujienos kinomanams savaitę gyvenusiems po akmeniu) persikelia iš penktadienio į sekmadienį.

Prabėgusios savaitės kino įvykis, be abejo, Karlovy Vary kino festivalis. Pasiskatinėti apie pačią šventę galite užsienio festivalių metraštininko Ramūno Pronckaus straipsnelyje, o svarbiausias Lietuvai žinias – apie lietuvių pelnytus įvertinimus rasite čia ir čia.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime buvo prabilta ir apie filmus, kino kūrėjų ateitį Lietuvoje. Šiokią tokią santrauką galite rasti Bernardinuose.

Džiugioji savaitės naujiena vilniečiams – nauja erdvė kinui Šiuolaikinio meno centre.

Jei mylite kiną ir dar turite laisvų savaitgalių šią vasarą, turbūt nesuklysite nuvažiuodami į „Meno Avilio” kino stovyklą. Daugiau informacijos rasite FB puslapyje, pranešime spaudai ir artėjančiame straipsnyje kinfo.lt.

Beveik kiekvieną savaitę pasirodo nauji „crowd funding” projektai su lietuviškais atspalviais. Šįkart reklamuojame visai lietuvišką, naujausią Tado Vidmanto projektą „The Bathroom”. Pirmyn, Tadai!

Skaitinių šįkart taip pat netrūksta. Živilė Pipinytė apžvelgė ispaniškai lietuvišką „Tylą sniege„, obuolys.lt pasistengė sukurpti holivudiško „Mielas drauge” recenziją, tačiau įdomiausia pasiskaityti Šiaurės Atėnų verstą interviu su Aleksandru Sokurovu. Taip pat – laikas.lt straipsnis apie vakarėlius kino filmuose (28 puslapis).

Beje, jei mėgstate siaubo, fantastinį ar kiną apokalipsės temomis,  norėčiau parekomenduoti vieną blogą anglų kalba. Quiet Earth – šviežių ir senesnių filmų recenzijos, festivalių apžvalgos ir naujų projektų anonsai.

Pabaigai, Alfredas Hičkokas pasakoja apie laimę. Laimingos ateinančios savaitės visiems!

 

Komentarai