„Tarp žvaigždžių“. Oho… Seniai buvo, kad kas nors kalbėtų apie filmą, kuriame nėra nuogybių, niekas nepjausto galvų ir filmui nedaro išskirtinės reklaminės kampanijos. O gal viskas buvo daroma, tik mes to nesupratome? Nežinia. Tačiau apie „Tarp žvaigždžių“ (Interstellar, 2014) kalba visi. Ir daug. Kalba Quentino Tarantino, kalba kino kritikai. Vėliau pradedama kalbėti ne tik apie jį patį, bet ir apie fantastikos žanrą. Dar po kiek laiko ateina metas atkreipti dėmesį ir į pagrindinio vaidmens atlikėją. Na, ir kaip vyšnia ant torto – visi vėl pradeda gilintis į juostos režisieriaus Christopherio Nolano kūrybą, užgaidas ir talentą.
Beje, kaip matote, šis filmas įkvepia ir kitus žinomus žmones keliauti į kosmosą.
Besidomintiems mokslu siūlome pasižiūrėti į techninę ir mokslinę juostos puses (jokių spoiler‘ių!).
Ir vėl žvaigždės. Tam… tadadadaaaaaam. Įsijungėte? Gerai. Turime dvi naujienas apie „Žvaigždžių karus“ (Star Wars). Pirma, paaiškėjo oficialus naujojo filmo pavadinimas. Antra, atsirado „Žvaigždžių karų“ muziejaus vizija. Viskas.
Neįtiko. Pirmasis pilnametražis vaidybinis animacinis filmas „Gustavo nuotykiai“ yra toks kontroversiškas, žeidžiantis ir nepaliekantis abejingų, kad ojojojoj! Štai, vieni ateina į šį filmą ir ne juokais įtūžta! Įtūžta ir rėkia taip, kad vėliau pradedama kalbėti apie norą uždrausti rodyti šį filmą… Bet pasigirsta ir labai šviesių, racionalių ir profesionalių minčių apie „Gustavo nuotykius“. Nežinia, kaip filmo kūrėjai reaguoja į tokias aistras. Bet, jei jaudinatės, pykstate ar liūdite, nedarykite to. Pasimokykite iš didžiausio lietuviško kino skandalisto.
Festivaliai. Išaiškėjo, kas vadovaus „Berlyno kino festivaliui“. Nors „Nepatogaus kino“ festivalis jau baigėsi, tačiau internetinėje erdvėje dar klaidžioja interviu su festivalio konkursą laimėjusio filmo „Skalbykla“ režisieriumi Fredu Florey. Prasidėjo „Scanorama“!
Naujienos. Labai trumpai ir aiškiai, bet juokingai: įvyko „Bukas ir bukesnis“ antros dalies premjera. Irrrrrrrrrrr „Pimpačkiukai“ grįžta!
Kai neturi pinigų. Šią savaitę kino kūrėjai mielai dalijosi žiniomis ir patarimais, kaip turint kuo mažesnę pinigų sumą, galima sukurti filmą. O kai kalbame apie pinigų trūkumą, pirmiausiai į galvą šauna mintis apie studentus. Jums ne? Štai keli filmai tiems, kurie taupo arba eiti į kino teatrus nesiruošia, nes „ten ne lygis“. Ir dar keletas filmų, skirtų filosofijos studentams.
Skaičiai. Labai seniai kažką skaičiavome. Pradedame: vienuolika filmų, kurie privertė drebėti Martino Scorsese kinkas, dešimt „geriausių“ antiherojų ir dvidešimt aktorių, kurie dar nėra gavę „Oskaro“ statulėlės, bet mūsų širdyje jau yra geriausi.
Pabaigai kviečiame pasižvalgyti po Lietuvos kino teatrų istoriją.
Iki kito sekmadienio.