fbpx
Kinorama

Kinorama #81

Leonardo DiCaprio Šaltinis - currentaffairsonline.in
Leonardo DiCaprio Šaltinis - currentaffairsonline.in
Leonardo DiCaprio
Šaltinis – currentaffairsonline.in

Fantastika. Tai, ko nesuprantame. Tai, apie ką nebūtume net pagalvoję, jei ne jie – kūrėjai. Tie, kurie, nežinia, ar susapnuoja, ar pavagia, ar trumpai, ar ilgai kankinasi, bet sukuria fantastinę odisėją, apie kurią kalbama per amžių amžius. Na, gal ir ne. O gal ir taip. Fantastika atsakyti į tokį klausimą, ar ne? Jau antrą savaitę visus kino žiūrovus, kritikus, mokslo fantastikos gerbėjus masina Christopherio Nolano filmas „Tarp žvaigždžių“ (Interstellar, 2014). Ar jis tikrai toks geras ir tikslus? Sunku atsakyti tiek apie filmo „gerumą“, tiek apie mokslinę jo pusę. Bet galite jį palyginti su dar dešimčia laikomais geriausiais mokslinės fantastikos žanro filmais.

Nežinia, ar Alfonso Cuarónas įsižeidė, kad dabar visi net neprisimena Sandra Bullock ir George`o Clooney, plūduriuojančių beorėje erdvėje. Nors praėjusiais metais jo „Gravitacija“ (Gravity, 2013) į kino sales traukė milijonus – tiek žmonių, tiek pinigų. Ką šio režisieriaus vietoje darytumėte Jūs? Žinoma, kad sukurtumėte naują filmo versiją! O baikime šias kosmines peštynes su ilgu sąrašu dokumentinių juostų apie kosmosą!

Asmenybės. Šią savaitę visiems parūpo, kaip gyvena kiniškos asmenybės. Visai gerai. Štai „Bado žaidynių“ (The Hunger Games) įkūrėjas ir šiaip žemo balso ir skvarbių akių savininkas Donaldas Sutherlandas užburia ne tik savo asmenybe, bet ir įspūdinga filmografija.

Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“
„ACME Film“ archyvas

Ar nepamiršote pasveikinti Leonardo DiCaprio gimimo dienos proga? Kiek jam metų? Keturias… Jis vis tiek amžinai atrodys gražus-dešimt. Kaip ir filmas „Tarp žvaigždžių“, taip ir aktorius Matthew McConaughey yra visų žmonių apkalbų objektas. Bet apie jį kalbėti verta! Kiek sukurta įdomių, įsimintinų vaidmenų. Tęsiant kalbą apie vaidmenis. Josephas Gordonas-Levittas sutiko vaidinti Edwardą Snowdeną. Tačiau visi žinome, kad esmė ne tai, kas ką vaidins, o tai, kokia bus istorija. Apie filme kuriamo įvaizdžio pasekmes E. Snowdeną galėtų perspėti, pavyzdžiui, socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas. Uuuuu!

Vos nepamiršome pasidžiaugti lietuvės sėkme Anglijoje! „Oskarų“ statulėlė ir Lietuvos vardas jos įteikimų ceremonijoje skamba vis garsiau?

Kino kūrėjai – jie tos asmenybės, be kurių nebūtų ir asmenybių-kino aktorių ir ne tik. Be Andrėjaus Tarkovskio šedevrų nebūtų nei „Tarp žvaigždžių“, nei „Nimfomanės“ (Nymphomaniac, 2013), nei dar daugelio kitų juostų! Taip pat negalima įsivaizduoti kino pasaulio be Wimo Wenderso, brolių Dardenne`ų. Manome, kad ir be Audriaus Stonio ar Šarūno Barto būtų ne taip įdomu, tiesa? O po truputį į kino asmenybių olimpą žengia ir Julija Zubavičienė. Ir dar penkiolika kino asmenybių ir jų obsesijų.

O šią pastraipą dedikuojame Živilei Pipinytei – kino kritikei, be kurios, tikriausiai, nežinotume nei apie kiną, nei apie tai, ką reikėtų vadinti asmenybėmis, o ko ne.

Kadras iš filmo „Avinėlio vartai“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Avinėlio vartai“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Vertinimai. Manome, kad tai – pabaiga „Rūsio“ ir „Gustavo nuotykių“ keliamų audrų jūroje. Taip pat nepamirštas įvertinti ir Audriaus Stonio naujausias filmas „Avinėlio vartai“. Įdomu, ar „Šventa karvė“ sulauks gerų ar blogų žodžių? Beje, vis dažniau ir dažniau apie kino festivalius pradedama kalbėti kaip vieną ilgą filmą.

Nuotaikai ir išminčiai. Iš karto galime spėti, kad tai nebus geras filmas, kad Jūsų IQ nuo to nepakils, tikėkimės ir nenusileis, bet bent kelis kartus „Chi chi“ tikrai ištarsite. Kartais to ir pakanka. Kinas yra poezija. Poezija yra kinas. Poezija kine. Kinas poezijoje. Per daug hipsteriškai pavarėme. Oh well…

Tai vienas iš įdomesnių kino filmų sąrašų, kuriais „Kinoramoje“ esame pasidalinę. LGBT bendruomenė išrinko filmus, kurie jiems padarė įtaką, įkvėpė, paskatino, gal kartais ir skaudino, atvėrė žaizdas. Įdomu. Būtinai pažiūrėkite.

Viskas. Atsisveikiname su triumfuojančiu „Hobitu“. Iki kito sekmadienio.

Komentarai