fbpx
Kinorama

Kinorama #82

Kadras iš filmo „Pasiutę šunys“ Šaltinis - tasteofcinema.com
Kadras iš filmo „Pasiutę šunys“ Šaltinis - tasteofcinema.com
Kadras iš filmo „Pasiutę šunys“
Šaltinis – tasteofcinema.com

Šią savaitę „Kinorama“ labai įdomi. Ir nežinia, ar gerąja prasme… pasižiūrėkime.

Skaičiai. Šią savaitę visi, kas rašo apie kiną, skaičiavo, sumavo, atiminėjo, po to pridėjo ir kartais per daug daugino. Na, bet negi dabar imsime ir kvestionuosime didžiąsias kino matematikos teorijas? Jokiu būdu! Todėl, jei mums sako, kad šie Jimo Carrey, Gardy Oldmano ir Evano McGregoro filmai yra geriausi – turime sutikti.

Labai įdomu: vieni sako, kad yra tik aštuoni ypatingi, geri, palikę pėdsaką kino istorijoje mokslinės fantastikos filmai, kiti – kad dvidešimt penki.

Trumpa kino istorija: 90-ųjų geriausi filmai, kuriuos tikrai privalote pamatyti. O žiūrėdami šiuos filmus galite susipažinti ir su Didžiosios Britanijos Naujosios bangos pagrindais.

Labai dažnai kino aktoriai grįžta prie savo šaknų ir sukuria vaidmenis teatro scenoje, po truputį tampa įprasta, kad kino režisieriai, nežinia, kur grįžta, bet atsiduria televizijoje. Galbūt nežinojote, kad kuriant šiuos serialus rankas prikišo žinomi ir įvertinti kino kūrėjai?

Ne paslaptis, kad Woody Allenas myli moteris. Moteris jo filmuose – stipri, turinti savo nuomonę ir nuolatos kam nors skausmingai susukanti galvą. Štai visas sąrašas režisieriaus mūzų.

Viena iš Woody Alleno mūzų Scarlette Johansson Šaltinis - finalreel.co.uk
Viena iš Woody Alleno mūzų Scarlette Johansson
Šaltinis – finalreel.co.uk

Atsibodo kino festivaliai, vykstantys kas mėnesį, o kartais net ir kas savaitę? Cha! Pažiūrėkite, kiek daug jų yra pasaulyje…

Likučiai. Nemažai beorėje ir bekraštėje interneto erdvėje radome plaukiojančių „Scanoramos“ liekanų: ištraukos iš čia apsilankiusio kino kritiko dienoraščių, interviu su režisiere ir prodiusere Digna Sinke, rodomų filmų aptarimas. Jau trečią savaitę nenutyla kalbos ir apie Christopherio Nolano „Tarp žvaigždių“ (Interstellar, 2014). Živilei Pipinytei čia pritrūko gelmės, o kitiems – ne kino kritikams – pritrūko ryšio su realybe.

Taip pat, tikriausiai iš kosmoso gelmių, atskriejo dar viena „Lošėjo“ apžvalga.

Naujienos. Angelina Jolie baigia aktorės karjerą. O, C‘mon! – nepagalvojote? Visų pirma, ne tiek daug naujų vaidmenų ponia ir tesukuria, antra – labai gerai sekasi jos, kaip režisierės, karjera. Taigi nori nenori ją matysime ir ja žavėsimės. Tad pasitraukiate iš kino industrijos, Angelina? Aha…

Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“
„ACME Film“ archyvas

Štai kur kas skaudesnė, mums suprantamesnė ir įdomesnė problema – norima privatizuoti „Skalvijos“ kino centrą.

Steve`as McQueenas pristatė savo naujo filmo projektą ir pagrindinį herojų.

Milijono verta Hilary Swank prisidėjo prie kitų moterų aktorių, kurios bando atkreipti dėmesį į žiaurią nelygybę kino industrijoje. Žinote, kas jai paantrino? Spėkite.

„Kinoramą“ baigiame su keliomis užduotimis Jums: ketvirtadienį įvyko filmo „Bado žaidynės“ nežinia kelintos dalies premjera. Gerai, trečios dalies pirmos dalies (supratote?). Tad klausiame Jūsų: ar gerai pažįstate pagrindinę filmo žvaigždę Jennifer Lawrence? Juk Jūs visi ją mylite. Ir dar vienas įdomus pratimas – pažaiskite ir sužinokite, koks režisierius esate.

Iki kito sekmadienio!

Komentarai