fbpx
Kinorama

Kinorama #83

„Star Wars: : Episode VII - The Force Awakens“ Šaltinis - wired.com
„Star Wars: : Episode VII - The Force Awakens“  Šaltinis - wired.com
„Star Wars: : Episode VII – The Force Awakens“
Šaltinis – wired.com

Naujienos. Galų gale pasirodė pirmasis naujausių „Žvaigždžių karų“ (Star Wars: : Episode VII – The Force Awakens) anonsinis klipas. Taip pat daugelį turėjo įaudrinti ir vaizdai iš patobulinto (vaizdais, specialiaisiais efektais) „Jūros periodo parko“ (Jurassic Park). Beje, pažiūrėjus filmo ištraukas matyti, kad scenarijus, netgi veikėjai, nelabai skiriasi nuo jų pirmtakų. Tačiau siūlome iš karto šio filmo nenurašyti. Kodėl? Štai atsakymas. Toliau apie senų filmų prisikėlimą – Ridley Scottas pranešė, kad galbūt atsiras antroji filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (Blade runner) dalis.

Alright alright alright… Matthew McConaughey toliau po truputį keliauja į kino šlovės Olimpą. Šį kartą, tikėkimės, jam padės, o ne pakenks vaidmuo Stepheno Kingo novelės ekranizacijoje.

Paskelbti JAV nepriklausomo kino apdovanojimų „Spirit“ nominantai.

Žvaigždės gyvena stilingai, jos gali sau leistai daugiau nei kiti… pasirodo ne. Viena aktorė už savo vaidmenį nuteista 26-iems metams kalėjimo.

Grįžtame į Lietuvą. Jau kelias savaites nerimsta kino centras „Skalvija“ ir jo žiūrovai. Pradėta garsiai kalbėti apie ketinimą privatizuoti, po to paaiškėja, kad tai buvo tik… false alarm. Dar po kiek laiko nuspręsta nebelaukti kitų kartų, kuomet kas nors vėl prabils apie privatizavimus. Jei norite ir galite – prisidėkite.

Kadras iš filmo „Bado žaidynės: Strazdas Giesmininkas. 1 dalis“ „Prior“ archyvas
Kadras iš filmo „Bado žaidynės: Strazdas Giesmininkas. 1 dalis“
„Prior“ archyvas

Kino asmenybės. Pirmiausiai pažiūrėkime, kaip gyvenama, arba prisiminkime tuos, kurie nebegyvena. Martinas Scorsese atrado laiko įdomiam ir linksmam pašnekesiui. Andrejus Tarkovskis – stiprus ir savo idėjomis tikintis kūrėjas, kuris vis dar daro įtaką daugeliui režisierių. Norite sužinoti, kokius filmus jis pats mėgo? Ir taip pat trumpam galite užsukti į jo filmo „Aukojimas“ užkulisius. Nepamirškite ir Frederico Fellini bei jo išskirtinių juostų. Ir baigiant pašnekesį apie režisierius – pasidomėkite šiais, kurie būdami jauni ir neapsiplunksnavę debiutavo taip stipriai, kad apie juos kalbame dar ir dabar.

Labai įdomus ir, žinoma, lynčiškas Davido Lyncho ir Patti Smith pokalbis.

Žinome, kad lietuvių kilmės aktorius Jasonas Sudeikis yra lietuvių kilmės. O daugiau? Pasidomėkite.

Labai įdomus vaizdo klipas apie tai, ką reiškia „būti kinematografu“. O kai pasižiūrėsite klipą, nepatingėkite paskrolinti žemyn ir pasimėgauti parodija. Ji taip pat – super!

Nepamirškime, kad kino asmenybės turi ir puikų humoro jausmą. Šią savaitę jį parodė Ellena Degeneres ir Jennifer Aniston.

Mišrainė. Mes visada siekiame būti Vakarietiška, Europietiška ir visokia kitokia valstybe. Todėl būtina domėtis tuo, ką mėgsta žiūrėti tie labiau (sarkazmas?) išsivysčiusių šalių žiūrovai. Pasirodžius naujausiai „Bado žaidynių“ (The Hunger Games) daliai ne tik mamos, bet ir tėčiai pasipiktino ten rodomu žiaurumu. Tačiau… atsirado ir tokių, kurie teigia, kad šioje juostoje rodomas smurtas – labai naudingas vaikams.

Šveicarai – drąsūs ir apie problemas mėgsta kalbėti ir esmės. Nežinojote šio fakto? Na, bent taip atrodo po naujausio šveicarų filmo „EXIT“ premjeros.

Ir pabaigai siūlome pasidomėti prancūzų kino istorija.

Iki kito sekmadienio!

Komentarai