fbpx
Kinorama

Kinorama #85

Aktorė Angelina Jolie Šaltinis - fanpop.com
Aktorė Angelina Jolie Šaltinis - fanpop.com
Aktorė Angelina Jolie
Šaltinis – fanpop.com

Premjeros. Naujienos. Kritika. Dar šviežia Lietuviško filmo „Šventa karvė“ premjera. Kas joje svarbiausia? Žinoma, kad svečių apranga, o ne pats filmas! Juokaujame. Nors „KINFO“ reporteriai taip pat parengė reportažą iš šio filmo premjeros, tačiau, jei norite, galite užmesti akį ir į kitų tekstus. Trumpam. Antroji premjera – dokumentinio filmo apie Arvydą Sabonį. Internetinėje erdvėje, tarsi prabangiausi kvepalai, vis dar sklando Elenos Jasiūnaitės mintys apie Linos Plioplytės filmą „Amžinai stilingos“ (Advanced Style, 2014). Mėgstantys, gyvenantys, ar tiesiog besižavintys mada taip pat pastebėjo, kad kartas nuo karto kino teatrus aplanko filmas ar dokumentinė juosta apie Yves Saint Laurent`o asmenybę. Šį kartą tai filmas „Sen Lorenas. Stilius – tai aš“ (Saint Laurent, 2014). Apie šią juostą kalba pats režisierius. Jei jau kalbame apie vis dar kažkur sklandančias recenzijas, atkeliavo viena ir iš už jūrų marių apie „Lošėją“.

Jamesas Bondas grįžta ir šį kartą jo reklaminė kampanija koncentruota į naują/seną blogiukų ir Bondo merginų paieška. Viena aišku, kad šis vyrukas ne tik kino, bet ir kelių dešimtmečių kultūros dalis.

Jei esate harmoningas, neieškote naujo tikėjimo, tuomet Andrew Keegano pavardė Jums neturėtų nieko sakyti. O jei esate neharmoningas ir ieškote naujo tikėjimo, tuomet šis aktorius gali būti Jūsų sielos vedlys. Juokinga? Liūdna? Na, jei Jus vis dar prisimintų tik dėl ganėtinai vidutiniško, paaugliams skirto filmo, galbūt dar ne to prisigalvotumėte?

Ir tadadadammmm „Auksinių gaublių“ nominacijos jau čia!

Kadras iš filmo „Vaikystė“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Vaikystė“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Skaičiai. Filmą „Vaikystė“ (Boyhood, 2014) kūrybinė grupė filmavo, tikrąja to žodžio prasme, visą vieno vaikino vaikystę. Ar niekada nepagalvojote, kiek turėjo užtrukti šio filmo montavimas??? Kaip visada, artėjant šventėms ir naujiems metams, kino kritikai pradeda skaičiuoti geriausius iš geriausių. Šmaikštus ir kartu labai kandus BBC radijo kino kritikas Markas Kermode nusprendė šiais metais įvardinti gerus filmus, aktorius, režisierius, kurių galbūt nepastebėjote ar nespėjote įvertinti. Leidinys „The Guardian“ kas savaitę kaip kaulą numeta po vieno, redakcijos nuomone, geriausio 2014-ųjų metų filmo recenziją. Atrinkome Nr. 4 ir Nr. 7. Kodėl? Why not? Amerikos filmų institutas pakeitė savo tradicijas ir vietoje dešimties geriausių metų filmų išrinko vienuolika. Galbūt šie metai tikrai labai derlingi kino industrijai?

Tai dienai, kuomet negalėsite pajudėti iš lovos (spėjame, kad tai antroji Kalėdų diena), siūlome išsirinkti bent kelis ramius, stilingus, nespalvotus filmus.

Keletas filmų, skirtų tik moterims.

O dabar kreipiamės į tuos, kas nori ar jau kuria kino filmus – štai kur renkasi Jūsų bendraminčiai.

Iš filmavimo „Šventa karvė“ akimirkų Astos Martinonytės nuotrauka
Iš filmavimo „Šventa karvė“ akimirkų
Astos Martinonytės nuotrauka

Paskalos. Ar jau spėjote išgirsti, kad kompiuterių įsilaužėliai, kovojantys su filmu „Interviu“ (The Interview, 2014) (ar tai tik nebus reklaminė akcija??), paviešino „SONY“ kompanijos vadovų susirašinėjimus su prodiuseriais ir režisieriais? Viename iš jų Angelina Jolie pavadinta išlepinta, netalentinga režisiere. Ar taip yra iš tikrųjų? Bandome išsiaiškinti. Bet pripažinkime, kad ji moka atrasti naujų/senų/dar neįvertintų talentų, o tai taip pat yra talentas, ar ne?

George`as Lucasas, pasirodo, nematė pirmojo naujausios „Žvaigdžių karų“ serijos reklaminio klipo. O gal vis dėlto matė?

Viskas. O dabar, prieš atsisveikindami, išsiaiškinkime, ar tai pasakė politikas, ar Hobitas?

Komentarai