fbpx
Kinorama

Kinorama #86

Filmo „Interviu“ plakatas Šaltinis - soundonsight.org
Filmo „Interviu“ plakatas Šaltinis - soundonsight.org
Filmo „Interviu“ plakatas
Šaltinis – soundonsight.org

Cenzūra. Viskas prasidėjo nuo to, kai geri draugai ir kūrybiniai partneriai Sethas Rogenas ir Evanas Goldbergas parašė filmo „Interviu“ (The Interview) scenarijų . Long story short – šiame filme nužudomas Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-unas. Per daug atskleidžiame? Nieko tokio, didelė tikimybė, kad šio filmo net neišvysite. Taigi, kaip viskas prasidėjo jau žinome. Vėliau įvyko kompiuterinių įsilaužėlių išpuolis prieš „SONY“ korporacija, kuri ir turėjo platinti šį filmą. Paviešinti asmeniniai susirašinėjimai, kurie pakenkė ne tik pačiai „SONY“, bet ir kai kuriems režisieriams bei aktoriams. Po kiek laiko pasigirdo grasinimų, kad, jei šis filmas bus rodomas, įvyks teroristiniai išpuoliai. Ir ką daro drąsiausios, galingiausios šalies atstovai? Žinoma, kad atšaukia visas premjeras, parodymus kino teatre ir net DVD išleidimą. Ir, atrodo, „Interviu“ nėra vienintelis filmas, kurio neišvysime dėl galimai Šiaurės Korėjos įtakos ir grasinimų. Liūdna, tiesa? Ne dėl filmo, jis tikriausiai net nejuokingas, bet dėl to, kas vyksta ir kam leidžiama vykti. Bet mes galime protestuoti. Pavyzdžiui, pažiūrėti pro cenzorių akis kažkaip praslydusią satyrą apie Š. Korėją. Na, o visas moralas – joks. Patys filmo kūrėjai ir aktoriai yra labai pasimetę.

Fantastika. Visame pasaulyje įvyko ilgai laukto filmo „Hobitas: penkių armijų mūšis“ (The Hobbit: The Battle of the Five Armies, 2014) premjera. Nemačiusiems nei vieno „Žiedų valdovo“ filmo prieš toliau skaitant derėtų keturias minutes skirti susipažinimui su visu rašytojo J. R. R. Tolkieno sukurtu pasauliu. Visi „Žiedų valdovo“, „Hobito“ gerbėjai liaupsina šį filmą, kol kas neįmanoma atrasti recenzijos, kurioje nebūtų alpstama nuo šio filmo. Nors atrodo, kad alpstama ir aikčiojama dėl ankstesnių filmų, o šis – tik dar viena priežastis kalbėti apie J. R. R. Tolkieną ir režisierių talentą. Tačiau tadadadaaaam atsirado vienas, kuris pasakė tai, dėl ko tikriausiai gali būti apkandžiotas hobitukų.

Kadras iš filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Hobitas: Penkių armijų mūšis“
„ACME Film“ archyvas

Iš kino teatrų nesitraukia ir naujausia „Bado žaidynių“ (The Hunger Games, 2014) dalis. Kuo ilgiau ji ten kabo, tuo giliau į ją pradeda žiūrėti pasaulio gerove susirūpinę žmonės. „Egzodas. Dievai ir karaliai“ (Exodus: Gods and Kings, 2014) – toks visai hmhmhm filmas prieš Kalėdas. Nežinia, ar jį galima rodyti tikintiems giminaičiams norint juos pamaloninti ar supykdyti? Galbūt ši apžvalga Jums pravers.

Kartais, žiūrint animacinius filmukus, norisi paklausti, ką gi rūkė to filmo kūrėjai? Pasirodo, nieko jie nerūko ir dar sunkiai dirba. O jei jau kalbame apie animaciją, reikia pasidžiaugti atrastu ir restauruotu Walto Disney`aus filmu.

Ir šį skyrių užverčiame pačiais keisčiausiais ir daugiausiai fantazijos reikalaujančiais filmais.

ida
Kadras iš filmo „Ida”
Kino teatro „Pasaka” archyvas

Geriausieji. Na štai. Tikriausiai tai bus paskutinieji atrinkti geriausieji metų filmai. Vienus atrinko „kino žinovai“, kino kritikai, kitus „The New Yorker“ komanda. Pastarajame pirmuoju smuiku groja „Ida“. Ne veltui. Šis filmas įvertintas „Europos kino apdovanojimuose“ (beje, apie šiuos apdovanojimus yra įdomus, kritiškas ir kitoks požiūris), taip pat gavo Europos Parlamento teikiamą „LUX“ prizą. Jau suskaičiuoti ir paskelbti daugiausiai pažiūrėti kino reklaminiai klipai bei išrinkti įdomiausi, gražiausi ir kūrybiškiausi plakatai. Prezidentas B. Obama taip pat tarė žodį apie geriausią filmą šiais metais. Ir prieš pat didžiąsias šventes dar kartą pakartotas geriausių Kalėdinių filmų dešimtukas.

Premjeros. Įvyko išankstinė filmo apie A. Sabonį peržiūra. Čia rasite keletą perliukų, kuriuos, kaip tritaškius, sugaudė žurnalistai. Deja, atsirado ir viena didelė baudinių serija – vienas žmogus po šio filmo liko labai nepatenkintas. Ir taip pat ne tokių naujų filmų, tačiau naujos apžvalgos: „Amžinai Stilingos“ ir „Dviračiais per Gruziją“.

Gražių švenčių!

Komentarai