fbpx
Kinorama

Kinorama #87

Jonas Mekas Šaltinis - deborahcoltongallery.com
Jonas Mekas  Šaltinis - deborahcoltongallery.com
Jonas Mekas
Šaltinis – deborahcoltongallery.com

Ar gyvi kas nors?? Kaip pilvai? Ar gurgia paplekšnojus? Ar rankoje vis dar laikote Kalėdinės anties gabalėlį? Laikote? Viskas gerai! Nemeskite į šoną, „Kinoramoje“ niekas nėra teisiamas. Na, nebent netikęs kinas. Bet ar toks būna? Brrrr… per sunkūs apmąstymai tokiam laikotarpiui.

Naujienos. Nors visi ir švenčia, nes naujienų srautas ultramegaturbo lėtas, tačiau spėja pasirodyti keletas naujienų. Pavyzdžiui, filmas „Konkistadorų keliais“. Neklauskite ko nors daugiau, nes nieko daugiau ir nežinome… Paskelbti užsienio filmai, pretenduojantis gauti „Oskaro“ statulėlę. Na, ar „Lošėjui“ pavyko ištraukti geras kortas? „Žiemos ekranai“, kaip ir pridera, savo dešimtąjį gimtadienį švenčia žiemą. Šį kartą šventė didelė ir apimanti daugelį Lietuvos miestų. Žiūrėkite, tik nepadauginkite prancūziškų ragelių, bien?

Ši naujiena greičiau skirta pasijuokti, tačiau šiek tiek ir pykdo. Daug režisierių kurdami filmus reaguoja į laikotarpį, kuriame gyvena, į problemas, nuotaikas. Vienas režisierius bando užbėgti už akių ir pranašauja Ebolos zombių ataką.

Gruodžio 23-ąją Biržuose gimė Jonas. Biržų Jonas. Paprastas kaimo Jonas?

Kadras iš filmo „Išgyvena tik mylintys“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Išgyvena tik mylintys“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Geriausieji. Vis dar renkame geriausių šių (vis dar šių, 2014 metų) filmų sąrašus, plaukiojančius internetinėse platybėse. Štai geriausi filmai Niujorke ir apie Niujorką. Keletas geriausių dokumentinių juostų. Taip pat verta pažiūrėti ir kaip kuriami dokumentiniai filmai. Visi sako, kad vardas – labai svarbus žmogaus gyvenimo elementas. Jis nusako tavo likimą, tave formuoja. Ooooooo bull**it! Štai, kokios didingos asmenybės kine, ir jiems vardo tikrai nereikia. Ir pabaigai kviečiame ne tik žiūrėti, bet ir netingėti paskaityti apie kiną.

Pašnekesiai. Prieš šventes visi tampame atviresni, nuoširdesni. Taip ir šie kino kūrėjai atsivėrė patys ir atvėrė savo kūrybines paslaptis. Jimas Jarmushas paaiškino, kaip atsirado jo herojai vampyrai. „Žiemos miego“ (Winter Sleep, 2014) režisierius prisipažino, kad jam nė motais, jei per jo filmo seansą kino teatre sėdi tik keletas gyvų dvasių. Davidas Fincheris, kaip ir jo filmai – tamsus, šiek tiek lėtas ir su paslėptomis užuominomis. Piotras Mamonovas – šiaip labai įdomi, daug išgyvenusi asmenybė. Todėl šį kartą jis šneka ne tik apie kūrybą, bet ir… stengimąsi būti žmogumi. Neužtenka juo gimti, reikia stengtis juo išlikti. Na, ir Arūnas Matelis prieš šventes buvo pakviestas pašnekesiui apie tai, kad jo filmai įkvepia kitus būti geresniais.

Daktaras Blogis Šaltinis - youtube.com
Daktaras Blogis
Šaltinis – youtube.com

Aktualijos. Vis dar dėmesio centre filmas „Interviu“ (The Interview). Kanadoje keli kino teatrai nusprendė parodyti šį filmą, IMDB duomenų bazėje jis įvertinas kaip vienas geriausių, nors niekas nėra jo matęs. Sakykite, ką norite, bet toks solidarumas gali pakenkti būtent IMDB. Kodėl? O kaip tuomet būti tikram, kad kitus filmus vertina juos matę, o ne meilės seilėmis apsitaškę kurio nors aktoriaus gerbėjai? Bet šnekant šia tema kartais atsiranda ir smagių dalykėlių, pavyzdžiui, Daktaras Blogis juokiasi iš Šiaurės Korėjos atakos ir moko juos būti tikrais blogiukais. O čia dar keli filmai, kuriuose buvo nužudyti egzistuojantys valstybių lyderiai.

Gražių Jums švenčių! Paliekame su šiltu ir dinamišku klipu apie tokią pat dinamišką „OZO kino salę“.

Gražių Naujųjų metų!

Komentarai