fbpx
Kinorama

Kinorama #88

Kadras iš filmo „Švilpiko diena“ Šaltinis - thesilloftheworld.blogspot.com
Kadras iš filmo „Švilpiko diena“ Šaltinis - thesilloftheworld.blogspot.com
Kadras iš filmo „Švilpiko diena“
Šaltinis – thesilloftheworld.blogspot.com

Susumuojam. Viskas. Kitą savaitę tikimės tikrai nebebus „geriausiųjų“ sąrašų. Atsibodo, taip? Bet vis tiek, susikaupkime ir susumuokime, kas 2014-aisiais buvo geriausi, nepastebėti, blogiausi ir nepakankamai įvertinti. Pradėkime nuo nepriklausomo kino. Šiais metais jų labai gerų sukurta net penkiasdešimt. Nemažai kalbama, aikčiojama ir verkiama dėl filmų, kurių daugelis neišvydo didžiuosiuose kino teatruose, ir dėl tų, kuriuos žiūrovai nepakankamai įvertino. Oi, ir dar kai kuriuos tikriausiai tiesiog praleidote, nes juos užgožė skraidančių superherojų ar animacinių pimpačiukų gausa. Skubėkite ištaisyti klaidą.

Ir Lietuvoje pabandyta surikiuoti geriausius jau praėjusių metų filmus ir kitus meno kūrinius. O kaip iš viso atrodė 2014-ieji kine? Ir pabaigai – geriausi filmų plakatai.

O čia dar užsilikę ar naujai atrasti geriausieji, tačiau nebūtinai metų geriausieji. Galime kirsti lažybų, kad nežinojote, jog Nicolas Cage`as režisavo filmą su Jamesu Franco, kuriame jis vaidino parsidavinėjantį karininką? Aha. Čia atrasite daug įvairių aktorių, kurie išbandė save režisieriaus kėdėje. Vieniems sekėsi labiau nei kitiems. Taip būna. Per šias Kalėdas kino teatruose pasirodė daug gerų filmų, pasižiūrėkite, ar visus susiplanavote pamatyti. Ir dar apie šią šventę. Na, jau kitais metais, kuomet visiškai įgris „Vienas namuose“ (Home Alone), žinokite, kad turite ir kitų alternatyvų.

Kadangi turime gerą humoro jausmą, tai kviečiame pasižiūrėti į geriausius 1924 metų filmus. Nes… o kodėl ne?

Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Tarp žvaigždžių“
„ACME Film“ archyvas

Naujieji. Na štai… įvertinome praėjusius, o dabar pasižiūrėkime į jau atėjusius. Štai, kas mūsų laukia netolimoje ateityje. Beje, nepamiršote, kad filmo „Atgal į ateitį“ (Back to the future, 1985) herojai keliavo ir į 2015-tuosius? Įdomiai… įdomiai jie spėjo apie mūsų buitį ir madą. Su kuo Jums susiję Naujųjų metų šventė? Su pasižadėjimais, viltimi, kad „dabar jau viskas bus gerai ir kitaip“. Kiekviena sausio 1-oji – eiliniam žmogui yra nauja pradžia, ar ne? Tad siūlome keletą filmų, kurie padės pradėti naują etapą.

Naujienos. Josephas Gordon-Levittas mirė. Juokaujame. Bet vis tiek dabar į jį reikės žiūrėti iš deramo atstumo, kad jo žmona nematytų. Supratote? Arūnas Matelis kalbėjo apie lietuvišką kiną ir jo ateitį. Filmas „Tarp žvaigždžių“ (Interstellar, 2014) ne visuose geriausiųjų topuose karaliauja, tačiau žiūrovai yra vieninteliai ir geriausi sprendėjai, o jie sako, kad ši kosminė odisėją – oho! O žinojote, kad keletas puslapių iš šio filmo dingo ir tik neseniai režisierius atskleidė tolimesnę istorijos eigą? O kad visiškai nepamirštumėte, jog šis filmas tik mokslinė fantastika, pažiūrėkite į specialiųjų efektų kūrimą.

Atsisveikiname su kūrybingu, talentingu, jautriu kino režisieriumi Krzysztofu Krauze.

Na štai. Susumavome ir kitą sekmadienį pradėsime jau šviežiai ir kitaip. „Pažadame“. O dabar, jei jau leidome, vis dar kalbėti apie buvusius metus, tai galime dar prisiminti ir Kalėdas. Kokios jos būtų, jei jas režisuotų šie skirtingi režisieriai?

Komentarai