fbpx
Kinorama

Kinorama #89

Kadras iš filmo „Atkirtis“ „Prior Entertainment“ archyvas
Kadras iš filmo „Atkirtis“ „Prior Entertainment“ archyvas
Kadras iš filmo „Atkirtis“
„Prior Entertainment“ archyvas

Seni/Nauji. Nors praėjusioje „Kinoramoje“ žadėjome daugiau nebekalbėti apie geriausius 2014 metų filmus, tačiau vis dar nepavyksta to išvengti. Šį kartą suskaičiuoti ir blogiausi praėjusių metų filmai. Lietuvos kino ekspertai dar kartą paminėjo filmus, kuriuos vis dar verta pamatyti. Šiek tiek nutilusi suru.lt komanda pasidalino savo praėjusių metų geriausiųjų sąrašu. Beje, norite pamatyti, ką geriausiais filmais laiko tokie pat žemės kirminai kaip aš ir tu? Prašau. Daugelyje 2014 metų geriausiųjų sąrašuose patogiai sėdi filmas „Atkirtis“ (Whiplash, 2014). Žinote kodėl? Nes vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas J. K. Simmonsas tiesiogine to žodžio prasme „rovė“ ir stogą, ir galvas, ir kojas ir visa kitą. Bet, deja, šį kartą entuziastai nesiūlo jo nominuoti „Oskaro“ statulėlei. O mes juk žinome, kad rašyk, ką nori, sakyk, ką nori, galutinį žodį vis tiek tars auksinis nuogas vyrukas.

Na, viskas. Palikime tuos 2014 ramybėje. Įženkime į naują erą, kurią bandė išpranašauti filmas „Atgal į ateitį 2“ (Back to the Future II, 1989). Šiais metais laukia daug naujų filmų ir kaip visada sakoma, kad jie – geriausi. Aha… Štai „The New Yorker“ bando išlikti sofistikuotu aristokratijos leidiniu, todėl siūlo nepamiršti ir superherojais neprifarširuotų filmų. Visai nebloga naujųjų metų staigmena – Silvesteris Stalone sugrąžins Rembo!

Akimirkos iš naujos lietuviškos komedijos „Nepatyręs“ filmavimo aikštelės Petro Pienausko nuotrauka
Akimirkos iš naujos lietuviškos komedijos „Nepatyręs“ filmavimo aikštelės
Petro Pienausko nuotrauka

Kukūūū, „Auksiniai gaubliai“ artėja. Metas prisiminti, kad ten gali būti labai linksma.

Na, ir jau įvyko pirmoji Lietuviška naujųjų metų premjera – „Nepatyręs“. Galite paskaityti pirmąsias recenzijas.

Pamąstymai ir pasvarstymai. Stipri feminizmo, laisvės, lygybės banga po truputį tampa cunamiu. Vis daugiau apie tai kalbama ir diskutuojama. Bravo! Apie lygybę ir aktorių moterų padėtį kino industrijoje savo nuomonę turi ir Russelas Crow. Jis sako: „Moterys, vaidinkite savo amžiaus vaidmenis.“ O šmaikštūs reporteriai atrėžia: „Russelai, atsigauk.“ Ir galų gale į pokalbį įsikiša kino moterų moteris Meryl Streep.

Tikriausiai bent vieną kartą gyvenime esate pasakę: šis filmas geresnis nei knyga. Tikriausiai tai vienas iš šio sąrašo filmų, taip? Tęsiant šią temą, kviečiame panagrinėti Nabokovą ir filmus.

Kadras iš filmo „Interviu“  Šaltinis - channelstv.com
Kadras iš filmo „Interviu“
Šaltinis – channelstv.com

Visi tik ir laukiame, kada NASA praneš, kad turime „įdomių“ kaimynų. O kaip jiems pristatytume save? Žinoma, kad kino filmais!

Viskas. Paliekame Jus su Lietuviško kino istorija ir geriausiais filmais, kurie buvo sukurti per pusę amžiaus. Ir dar: Šiaurės Korėja vertina filmą „Interviu“ (Interview, 2014).

Oi oi oi! Ir dar, žinoma, Shia Labeoufas atrado naują talentą – šokdamas.

Komentarai