fbpx
Kinorama

Kinorama #92

Benedictas Cumberbatchas Šaltinis - hypable.com
„KINFO apdovanojimai 2015“ vedėjai: Laurynas Onuškevičius ir Simonas Storpirštis
„KINFO apdovanojimai 2015“ vedėjai: Laurynas Onuškevičius ir Simonas Storpirštis

Dar labai trumpai pakartokim pagrindinę ir svarbiausią informaciją: „KINFO apdovanojimų“ balsavimas baigėsi. Dabar jau viskas. Finito. Basta. Dabar jau tik belieka ateiti ir pažiūrėti, ką išrinkote geriausiais. Taigi vasario 4 d. (trečiadienį) laukiame Jūsų kino teatre „Forum Cinemas“ (bilietus rasite čia). P. S. Mes žinome Jūsų IP adresus, todėl, kas neateisit…

Naujienos. Šią savaitę kino naujienos tokios… labiau primenančios paskalas. Viena, komiksų gerbėjus pradžiuginsianti naujiena – pasirodė pirmasis reklaminis „Fantastiškojo ketverto“ (Fantastic Four, 2015) klipas. Šią savaitę šiokią tokią košę užvirė daugelio numylėtinis, talentingasis Benedictas Cumberbatchas. Jis „netyčia“ užsiminė apie kiną ir „kitokios spalvos“ žmones. Auč… Benedictai… auč. Bet nėra tokio pasisakymo, kuris nevirstų socialinių problemų Holivude narpliojimu arba pašaipa.

Benedictas Cumberbatchas Šaltinis - hypable.com
Benedictas Cumberbatchas
Šaltinis – hypable.com

Aktoriai ir režisieriai. Šie alfos ir omegos kartais mėgsta suktis ne kine ir neblogą pinigų sumą užsidirbti iš industrijų, kurios yra kino podukros ar labai negražūs giminaičiai (tie, kuriuos mielai uždarytumėte palėpėje ir maitintumėte žuvų galvomis). Mattas Damonas, apsimeskime, kad tikrai dėl nuoširdžių ketinimų, nusifilmavo reklamoje, o Spike Jonze, apsimeskime, kad iš pašaukimo, sukūrė Kanye`o Westo vaizdo klipą.

Aktorius – och, kokia profesija! Neįmanoma ja nesižavėti perskaičius šį interviu su Aleksandru Revva. Tęsiant kalbą apie interviu – šie aktoriai bendraudami su žurnalistais galbūt šiek tiek per daug paatviravo. Ką manote Jūs? O dabar kviečiame pažiūrėti, kaip vyksta aktorių atranka į ne bet kokį filmą, o į „50 pilkų atspalvių“ (Fifty Shades of Grey, 2015).

Lietuvoje ir už jos ribų plečiasi, kerojasi ir tinklus bei ryšius mezga jaunieji režisieriai. Šalies kino ateitis: istorijas pasakoti mėgstantis Andrius Blaževičius ir teritorijos ribų nejaučianti Emilija Škarnulytė. Beje, nevalia pamiršti ir jau įsitvirtinusių ir įvertintų dokumentikos poetų!

Kadras iš filmo „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ „Forum Cinemas“ archyvas
Kadras iš filmo „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“
„Forum Cinemas“ archyvas

Apdovanojimai. Vis dar „Oskarai“. Šiek tiek jau pabodo, laukiame, laukiame, kalbame, kalbame ir dingsta ta magija. Na, tiek to. Visai įdomu padiskutuoti, ar šie filmai neįtraukti į nominantų sąrašus dėl svarių priežasčių? Ne už kalnų „Cezario“ kino apdovanojimai. Apie juos galite paskaityti apie nominantus ir angliškai, ir lietuviškai.

-iausieji. Geriausios socialinių tinklų paskyros kinomanams, tvmanams ir visiems kitiems –manams. Geriausi ir svarbiausi filmai, kuriuos turite pamatyti pavasarį (jauskite šiek tiek sarkazmo). Surašyti visi geriausi filmai nuo 1951 iki 2014 metų. Ir… gražiausi pasaulyje kino teatrai. P. S. Ir Lietuvoje jų būta įvairių ir įdomių.

Fsio. Norite, kad ir apie Jus būtų parašyta „Kinoramoje“? Pabandykite pradėti nuo čia.

Komentarai