fbpx
Kinorama

Kinorama #93

Berlyno kino festivalis
„KINFO apdovanojimai 2015“ Renginio vedėjai Laurynas Onuškevičius ir Simonas Storpirštis Fotografė Monika Daužickaitė
„KINFO apdovanojimai 2015“
Fotografė Monika Daužickaitė

Baigėme. Mielieji, baigėsi „KINFO apdovanojimai“. Ar buvote? Buvote ar ne, vis tiek galime sau leisti viską prisiminti ir patirti viską iš naujo, gerai? Nes buvo labai gera. Tarsi pienas su šilta rieke šviežios duonos, tarsi slapto mylimojo paliekami rašteliai, tarsi bučinys po egle, nuo kurios spyglių dar laša gaivūs vasaros lietaus lašai, tarsi sužinojimas, kad nesergi mirtina liga, tarsi prisipažinimas sau ir kitiems, kad esi (koks/kokia įrašykite patys). Suprantate, ką norime pasakyti? Buvo tikrai OSAM OPOSAM (girdėjom, kad taip sako vaikai, kai nebeturi žodžių savo laimei išreikšti). Taigi, trumpai perbėkime, kas įvyko per šiuos apdovanojimus: „Redirected/Už Lietuvą!“ komanda padovanojo mums firminį džemperį, o R. Valiukaitės statulėlės atėjo atsiimti Ramūnas Cicėnas (oho!). Ir, žinoma, viską galite ne tik perskaityti, bet ir pažiūrėti mūsų paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Apdovanojimų sezonas. Kai jis prasideda, visi tarsi pametame galvas. Bet, pasirodo, ne tik mes, žiūrovai, o ir patys organizatoriai bei nominantai. Taip pat labai geras ir taiklus klausimas: ar kritikai yra tie, kurie renka filmus apdovanojimams, ar tie, kurie pasako: „Šis geras, šis nevertas Jūsų dėmesio.“ Ar gi jie tikrai gali būti objektyvūs?

Berlyno kino festivalis
Berlyno kino festivalis

Beje, prasidėjo Berlyno kino festivalis. Jei galite sau leisti ten nuvykti, tai nepraleiskite šių filmų pro akis.

PERSPĖJAME, KAD APAČIOJE ESANTIS TURINYS SKIRIAMAS TIK PILNAMEČIAMS.

Seksualumas. Pradėkime nuo labiausiai jaudinančio dalyko – geriausių sekso scenų kine ir televizijoje. O dabar, šiek tiek nurimę, prisiminkime, kad nenumaldomai, kaip garsus moters orgazmas, artėja „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (50 Shades of Grey, 2015) premjera. Kviečiame paskaityti interviu su šio filmo režisiere. O dabar šioks toks pokštas ir geras būdas nuleisti susikaupusį garą – proto mankšta.

Kino žmonių kančios ir vargai. Vieni teigia, kad, jei tavo išvaizda „keista“, tau pasiseks kine, to čia ir reikia, kiti, kaip tik sako, kad „keista“ išvaizda trukdo ir turi stengtis įrodyti, kad esi geresnis nei tie, kurie turi „nekeistą“ išvaizdą. Jums nekyla klausimų, kas tai per daiktas ta „keista“ išvaizda? Nesvarbu. Bet dėl buvimo „tam tikros“ išvaizdos, kartais aktoriams tenka ją transformuoti labai radikaliais būdais. O su kokiais vargais susiduria režisieriai? Apie tai Jums šiek tiek papasakos Lina Lužytė. Jai į kompaniją taip pat įsiterpia šiuo metu „ant bangos“ su „Sangailės“ banglente čiuožianti Alantė Kavaitė. O kaip jaustis šiems režisieriams, iš kurių niekas nesitiko kažko gero? Smagu, kad jie parodė kritikams iš kur tas tikrasis kino talentas dygsta.

Kadras iš filmo „Visko teorija“ „Forum Cinemas“ archyvas
Kadras iš filmo „Visko teorija“
„Forum Cinemas“ archyvas

Filmai. Galų gale priartėjome ir prie filmų. Į kino teatrus grįžta ir nemažai atnaujintų/atšviežintų/iš naujo nukopijuotų filmų. O šiuo metu kino teatruose apie laiką ir mokslą ganėtinai patraukliai pasakoja „Visko teorija“ (The Theory of Everything, 2014), o kol laukiame „Didelių akių“ (Big Eyes, 2015), turime galimybę paskaityti interviu su šio filmo scenaristais.

Mylite gyvūnus? Štai keli filmai Jums. Mylite vaikus? Štai keli filmai Jums. Ne, juokaujame, nors ir nejuokaujame. Pasirodo, yra ir suaugusiems skirtų filmų, kuriuos mielai žiūrėtų vaikai. Ir nieko jiems dėl to neatsitiktų! Kadangi tikime, kad „Kinoramą“ skaito filmus dievinantys žmonės, tai tikriausiai Jūs, kaip ir mes, iš kino filmų esate susidarę homoseksualaus žmogaus tipažą: linksmas, „bitchy“, turintis tvirtą nuomonę ir, visų svarbiausia, mėgstantis miuziklus. Na, galbūt šis sąrašas padės paneigti arba patvirtins tą mūsų susikurtą tipažą.

Gero skaitymo!

Komentarai