fbpx
Kinorama

Kinorama #95

Aktorius Ryanas Gosslingas
Šaltinis – brunchcore.files.wordpress.com

Hey, girl. Jei Jums skaitant šiuos žodžius galvoje skambėjo Ryano Gosslingo balsas, šiandien Jums laiminga diena! Ar žinojote, kad šis aktorius turėjo savo grupę? „Dead Man‘s Bones“. Įsijungiam ir skaitom toliau.

Pabandykime greitai praplaukti pro šios savaitės įvykius, o tuomet panardysime ir giliau. Kino industrijos atstovų istorijos apie patirtą seksualinį priekabiavimą, psichologinį ar fizinį smurtą tampa bene rytiniu ritualu. Labai šlykščiu, erzinančiu, bet reikalingu, kad nepamirštume, jog talentas, grožis, šypsena, šmaikštumas per įvairius pokalbių šou tėra viena iš asmens kaukių. Ir jos po truputį nuimamos.

Šią savaitę po kaltinimų seksualiniu priekabiavimu atsistatydino „Amazon“ vadovas Roy`us Price`as. Šiek tiek, o gal net labai nuliūdino Quentinas Tarantino, prisipažinęs, kad seniai žinojo apie Harvey Weinsteino elgesį, tačiau nieko dėl to nedarė. Tokie vienas kitą palaikančių ar tiesiog pro pirštus „creepy“ elgesį praleidžiančių vyrų konglomeratai kino industrijoje nėra naujiena. Galbūt toks viešumas ir vis drąsiau kalbančios moterys bei vyrai privers tuos tylenius rausti iš gėdos ir suprasti, kad metas pereiti iš tamsiosios į lygybės ir pagarbos pusę.

Už Tarantino tylą daug smagesnis yra Carrie Fisher poelgis. Sužinojusi, kad Holivudo prodiuseris priekabiavo prie jos draugės, – ji prodiuseriui nusiuntė karvės liežuvį. Tikimės, kad kitą savaitę nebereikės vėl pradėti „Kinoramos“ nuo šios temos, tačiau iš tiesų esame pasiruošę apie tai kalbėti tiek, kiek reikės. Galbūt net gi taip pat šmaikščiai, kaip vėl padarė „Saturday night live“ merginos.

Dar vienas kino kritikas pažiūrėjo Andriaus Žiurausko „Kaip susigražinti ją per 7 dienas“. Galima daryti prielaidą, kad su komedijos žanru Lietuvos kino kūrėjams niekaip nepavyksta susidoroti. O ką manote Jūs? Jau galime pasižiūrėti Eglės Vertelytės filmo „Stebuklas“ anonsą. Na, ir kaip?

Aktorė Carrie Fisher (dešinėje)
Šaltinis – nktank.fi

Tęsiant apie anonsus, „Marvel“ paviešino „Juodosios Panteros“ (Black Panther, 2018) reklaminį klipą. Filmas pasirodys ateinančiais metais, tačiau marketingo taisyklės moko: pradėk vilioti ir erzinti mažais klipukais bei užuominomis gerbėjus kaip galima anksčiau. Galbūt panašiai elgiasi ir Bryanas Singeris, kuriantis biografinį filmą apie grupę „Queen“ ir jos lyderį Freddie Mercury pavadinimu „Bohemian Rhapsody“. Jo pasidalintame vaizdo įraše ir nuotraukoje matyti, kad „Queen“ lyderį įkūnijantis Rami Malekas žada daug. Labai daug. Pirmasis Baltijos šalyse rengiamas „Comic Con Baltics“ pranešė, kad renginio metu bus parodytas Jurgio Matulevičiaus režisuotas filmas „Izaokas“. O čia į „Comic Con“ temą: ar ir Jūs esate toks pat „Marvel“ filmų gerbėjas?

Viena iš šios savaitės tendencijų – įvairiausi sąrašai: įdomiausių, geidžiamiausių, geriausių ir visokiausių filmų. Štai sąrašas filmų, kuriuos vis dar galite spėti pasižiūrėti „Nepatogaus kino“ festivalyje. Kaip įprasta, kai tik įjungiamas šildymas, pradedame dažniau kalbėti apie „Oskarus“. Ar tai sutapimas? Baikit, nemanau. Spėliojama, kad šie 10 filmų yra stipriausi kandidatai. Šį sąrašą išplečia publikacija, kurioje svarstoma ir apie mažesnių biudžetų, bet stipresnių istorijų filmų galimybes būti pastebėtiems Akademijos. Beje, ar žinojote, kad lietuvė suvaidino filme, kuris turi galimybę pretenduoti „Oskaro“ statulėlei? Šios moters istorija tikrai įdomi ir galbūt įkvėps jus stipriau dirbti su savo „Instagram“ paskyra.

Nuo šlykščių istorijų apie seksualinį priekabiavimą ir išnaudojimą apsivalyti galite žiūrėdami į nuostabius vaidmenis, kuriuos sukuria stiprios, nepalaužiamos moterys. Visuomet įdomu sužinoti, ką mėgsta žiūrėti tie, kurie patys kuria scenarijus, stato filmus. Kino ir teatro režisierius Jonas Tertelis dalinasi savo favoritais. Ar prisimenate, kiek kartų jau esate matę, kaip laisvės statulai nugriūna galva, ranka, kaip Niujorką užlieja vanduo, kaip sprogsta Baltieji rūmai ar vienu paspaudimu nuo žemės paviršiaus nušluojamas Paryžius? Jei manote, kad nepakankamai, tuomet šis sąrašas filmų apie įvairias nelaimes kaip tik jums. Būna ir filmų „nelaimių“. Tie, kas mokėsi raidinės išraiškos vertinimo sistemoje, žino, kad B – tai ne A. Bet ir nėra taip blogai. Įsitikinti galite patys pažiūrėję šiuos B kategorijos filmus.

Filmas „Juodoji Pantera“
Šaltinis – Matt Kennedy/©Marvel Studios 2018

Jau galite išjungti Ryano Gosslingo duslų balsą ir paklausyti „Nylos“ podkasto su filmo „Žmogus iš Alepo“ kūrėju Ferasu Fayyadu. Ne tik apie kiną, bet ir Donaldą Trumpą bei nykstančią demokratiją kalba Armando Ianucci. O čia galite pasiklausyti Stepheno Spielbergo išminties klodų ir taip pat rasti daugiau įrašų apie kino industriją, užkulisius ir naujausius filmus.

Gana retai Lietuvoje kalbama apie Azijos kiną, pavyzdžiui, ar žinojote, kad neseniai vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Nation, Gender and History: Asian Cinemas in Perspective“. Atsiprašome, jei kaltinate mus, kad nespėjome Jūsų informuoti. Rodgher that. Bandykite ištaisyti šią klaidą bent jau paskaitydami apie pagrindinius konferencijos akcentus. O šiandien taip pat galite spėti įsijungti LRT Kultūros kanalą ir paklausyti/pažiūrėti Nomedos Kazlaus pokalbį su čekų kino klasiku, „Oskaro“ laureatu už filmą „Ypatingo sekimo traukiniai“ Jiříu Menzeliu. 21 valandą, tad… DABAR.

Prieš atsisveikinant dar kelios įdomios žinios: „Scanorama“ pažadėjo parodyti Luchino Visconti ir Michaelio Hanekes retrospektyvas. O „Pamatyk kine“ atveža net du Stanley Kubrciko filmus.

O Jūs kartais nepagalvojate, kad tarsi koks gyvenimo įvykis ar visas Jūsų gyvenimas būtų lyg kino filmas? Bent jau pasitikrinkite, ar jo nerežisuoja Davidas Lynchas, nes jei taip, tai…. įdomus tas Jūsų gyvenimas J

Iki kito sekmadienio!

Komentarai