fbpx
Kinorama

Kinorama #98

Aktorius Leonardo DiCaprio

Na ir savaitėle, o gal mėnuo…?

Siurrealu ir atrodo tarsi nusileido iš paties Louiso C. K. pasirodymo – penkios moterys paviešino istorijas, kad šis komikas prieš jas masturbavosi. Jis bene vienintelis iš apkaltintųjų pripažino esąs kaltas. Kevino Spacey istorija kas dieną atrodo vis juodžiau ir juodžiau. Su juo bet kokius ryšius nutraukė ne tik „Netflix“, bet jis pašalintas ir iš naujausio Ridley Scotto filmo. „Liežuvautojos“ (angl. Gossip Girl) žvaigždė Edas Westwickas taip pat kaltinamas įvykdęs seksualinę prievartą prieš dvi moteris. Jau pradėtas iki teisminis tyrimas, o aktorius visa tai neigia užrašu savo „Instagram“ paskyroje. Ar ką nors pamiršome paminėti? Ai, tiesa, dar ir Stevenas Seagalas. Na ir ši banga atvilnijo į Lietuvą. Penktadienį vakare aktorė Julija Steponaitytė pasidalino istorija, kurioje teigia, kad režisierius Šarūnas Bartas prieš penkerius metus prie jos seksualiai priekabiavo. Režisieriaus kino studijos vadovė teigia, kad dėl to bus kreipiamasi į teisėsaugą.

Atidaryta „Scanorama“. Galbūt ten rodomi melancholiški, stiprūs, juokingi, gąsdinantys ar susimąstyti priverčiantys filmai yra viena iš geriausių formų trumpam pabėgti nuo chaoso, esančio už kino salės durų. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite aplankyti „Scanoramos“, bent jau susikurkite scanoramišką aplinką namie su atitinkamais garso takeliais.

„Disney“ paskelbė, kad kurs naują „Žvaigždžių karų“ trilogiją. Tad spėkite, ar visi pametė dėl to galvas ar ne? Atsakymas: nežinau. Steveno Spielbergo gerbėjai galite atsikvėpti jis galų gale baigė taip ilgai niurkytą „The Post“. Jam sėkmę pranašauja ir kino kritikai, ir įvairūs kino industrijos atstovai. Šią savaitę šalia viena po kitos baisesnių istorijų apie seksualinius priekabiavimus švytėjo ir buvo beprotiškai giriama Greta Gerwik. Ji su savo debiutiniu filmu „Lady Bird“ veda visus iš proto.

Kadras iš filmo „Kambarys“

Žinote, mes visi turime tamsių minčių. Dažniausiai jų neišleidžiame iš savo galvos, bet kartais… Pavyzdžiui, na argi kartais neužknisa tas Hario Poterio kultas? „Pokemon Go“ kūrėjai planuoja išleisti „Hario Poterio“ filmu paremtą žaidimą. Na ir ką galima padaryti, jei pirmosios keliasdešimt minčių nėra apie tai kaip tai bus smagu? O ką manote jūs?

Tadas Vidmantas sulaukė neblogos porcijos Živilės Pipinytės kritikos už savo naujausią komediją „Trys milijonai“. Nors ji ir yra labai nusivylusi šiuo filmu, tačiau netituluoja juo pačia blogiausia juosta kino istorijoje. Nors tai nebūtinai reikštų mirtį filmui. Štai „Kambarys“ (The Room, 2003) išgarsino šio filmo kūrėjus Tommy Wiseau ir Gregą Sestero, jį galite pamatyti Kaune, kino centre „Romuva“ jau ateinančią savaitę. „Sniego senis“ (Snowman, 2017), „Globalinė audra“ (Geostorm, 2017) ir kelios kitos juostos šiais metais taip pat gavo daug malkų.

Kas jums/mums yra kinas? Tai vienas iš tų gyvenimo elementų, kuris iš dalies formuoja mūsų svajones, troškimus, baimes. Gana galingas ginklas, tiesa?

Ar kada svajojote sukurti savo kino festivalį? Jei norite ar dvejojate – registruokitės į kursus, kuriuose turėsite galimybę susipažinti, nuo ko prasideda ir kaip vystomas kino festivalių kūrimas.

Jau paskelbti Europos kino apdovanojimų nominantai, o „LUX“ kino apdovanojimo žiuri dalinasi kriterijais, kurie nulems nugalėtoją.

Prieš atsisveikinant dar norime pasidalinti penu akims ir ausims.

P.S. Su gimimo diena, Leo!

Gražios savaitės!

Komentarai