fbpx
Kinorama

Kinorama #3

Neregių žemė
Kadras iš A. Stonio filmo „Neregių žemė”

Šios savaitės lietuviškos dokumentikos premjera ne tokia pompastiška kaip „Mes už… Lietuvą”, bet ne mažiau svarbi ir aktuali. Audriaus Juzėno „Nulinio laiko zona” pasakoja apie Lukiškių gyventojus, niekad neišeisiančius į laisvę. Interviu su režisieriumi parengė „Lietuvos žinios„, o daugiau apie filmo premjerą – jau greitai kinfo.lt

Dar keletas interviu: režisierius Audrius Stonys atsako į moksleivių klausimus; šiek tiek senesnis, bet neprastesnis „Miegančių drugelių tvirtovėje” suvaidinusios teatro aktorės Elzės Gudavičiūtės interviu leidiniui 370.

Praėjusią savaitę vykęs kino kritikės ir laidų vedėjos Izoldos Keidošiūtės šešiasdešimtasis jubiliejus sutraukė spalvingą kino žmonių kompaniją. Apie renginį galite pasiskaityti 15min.lt arba pasižiūrėti „Labo ryto” reportaže.

Aktyviems kino mylėtojams šią savaitę 2 kvietimai: Skalvijos kino akademija kviečia moksleivius jau vasarą registruotis kino kursams, o į šią amžiaus kategoriją nepatenkantys gali sudalyvauti Panevėžio kino teatro „Garsas” trumpametražių filmų konkurse „Aš+miestas=kinas”.

Sauliaus Drungos „Anarchija žirmūnuose” dar nenugrimzdo užmarštin. Filmas apdovanotas žiuri  prizu Čekijos kino festivalyje. Beje, „Sidabrinę gervę” laimėjusi dokumentika „Ledo vaikai” – šį ketvirtadienį per Lietuvos televiziją.

Įdomus Lietuvoje rodyto graikų filmo „Attenberg” aprašymas Meno duobėje.

Ką įdomaus ateinančiais metais rodys Europos kino teatrai? Kas sulauks pasisekimo ar liks neatrastu deimantu Europos kino mugėse? Straipsnis  apie 87 įdomiausius filmus 2012-ųjų kino mugėse [anglų kalba].

Pabaigai ir turiningam savaitgaliui – šiek tiek muzikos. Je Yeong-Wook – The Old Boy (iš filmo „Old Boy” garso takelio).

 

 

Komentarai