Bonjour, gražieji linaplaukiai lietuvaičiai.
Ar nesušaldė Jūsų skandinaviški „Scanoramos“ vėjo gūsiai? Arba šiaip… Lietuviškas oras.
Šią savaitę kino kritikai daug spėliojo, ieškojo problemų ir mažai vertino. Pažiūrėkime.
Ar jau matėte „Adelės gyvenimą. I ir II skyrius“? (La vie d’Adèle, 2013). Godai Jurevičiūtei jis patiko.
Taip pat „Šiaurės Atėnai“ sumanė pasidalinti savo mintimis apie „Ekskursantę“, o Gediminas Jankauskas dar prisimena „In Latino 2013“ filmus. Žvilgtelėję ne į Lietuvos kino teatrus matome, kad kol kas didžiausias simpatijas užkariavo „Dallas Buyers Club“ ir „12 Years a Slave“.
Beje, filmo „Volstryto Vilkas“ (Wolf of Wall Street, 2013) reklaminis klipas išrinktas metų geriausiu.
Kas? Kaip jau minėjome, šią savaitę kinu besidomintys žmonės daug spėliojo ir pranašavo. Ką? Galimus „Oskarų“ statulėlių nominantus, galbūt, nugalėtojus. Štai geriausio filmo, geriausios aktorės, geriausio originalaus scenarijaus, geriausio filmo užsienio kalba ir geriausios animacinės juostos spėlionės.
Moterys. Sako, moterys meluoja geriau. O mokėti gerai meluoti tolygu gerai vaidinti, ar ne? Galbūt todėl vyriškos giminės atstovas Giedrius Drukteinis ruošdamasis vaidmeniui turi įdėti nemažai pastangų. O dabar šiek tiek rimčiau. Stiprių moterų personažai – gražu, įkvepia? Tačiau kino kritikai mano, kad moterys vis dar yra antraeiliai objektai kine.
Seksizmas laikomas problema ne tik visuomenėje, bet ir kino industrijoje. Todėl Švedijoje nuspręsta filmus reitinguoti pagal seksizmo elementų kiekį juose.
Nežinome, galbūt dėl to, kad daug mąstė apie moteris, kino kritikai nemažai mąstė ir apie erotiką. Pirmiausiai, pažvelkime į pornografijos istoriją. O dabar galime paskaityti ir apie sekso scenas, kurios yra „per geros“.
Dokumentika. Šis žanras – išskirtinis, nes padeda mums pabėgti nuo realybės, stebint kitą realybę. Nuostabus paradoksas! Audrius Stonys taip pat prideda – „Dokumentika lavina žvilgsnį.“ Tad siūlome užmeski akį ir čia – iki lapkričio 14 d. turite galimybę nemokamai pažiūrėti „Dialogue of Cultures International Film Festival“ filmus.
Skaičiai. Galbūt, kas nors dar visiškai nusivalė heloviniško makiažo – jiems siūlome pažiūrėti trisdešimt keisčiausių filmų ir dešimt homoseksualiausių siaubo juostų. Tęsiant siaubo ir keistumo temą – Davidas Cronenbergas sako, kad Stanley Cubrickas buvo paprasčiausias komerciškai angažuotas režisierius. O CNN reporteris Matthew Carey užsimanė praskleisti „Disnėjaus“ pasaulio tamsiąją pusę. Bet visas šias naujienas nugali, mūsų nuomone, pati keisčiausia – apie paskutinėje „Saulėlydžio“ sagos dalyje „Brėkštanti aušra 2“ (The Breaking Dawn part II, 2012) vaidinusią lėlę gali būti sukurtas filmą?
Dešimt – tiek filmų apie super herojus. O pažiūrėję čia tikrai užsinorėsite atsigaivinti.
Galvojate pasidaryti tatuiruotę, bet nežinote kokią? Galbūt šie kadrai jus įkvėps. Ir pažiūrėkime, kiek filmų buvo sukurta Lietuvoje.
Aktoriai. Šią savaitę aktoriai stebino. Štai Sylvesteris Stallone surengė savo piešinių parodą. Robertas De Niro tapo tuo užknisančiu draugu kino salėje, kuris visada trukdo… O Robertas LaSardas teigdamas, kad lietuviai gerbėjai jį gąsdino, sumenkino savo, kaip kietuolio, įvaizdį.
Taigi tiek naujienų. Sako jau ilgėja vakarai, tai kas? Kino teatre – visada tamsu. Tad skubėkime sėstis į tas raudonas, žalias ar juodas minkštas kėdes ir žiūrėkime, žiūrėkime, žiūrėkime. O čia įdomus pasvarstymas, kada žiūrint filmus kino teatre galima užkelti kojas ant priekinių kėdžių.
Iki kito sekmadienio!