fbpx
Kinorama

Kinorama #51

Kadras iš filmo „Kovos klubas“ Šaltinis - movie-memorabilia-emporium.blogspot.com
Kadras iš filmo „Kovos klubas“
Šaltinis – movie-memorabilia-emporium.blogspot.com

Jei praėjusią savaitę kino industrija tikriausiai buvo nusikėlusi į Australiją ir mėgavosi (?) nežmonišku karščiu, tai šią savaitę – grįžo kažkur čia, netoli mūsų, ir, kad nesušaltų, pradėjo berti naujienas vieną po kitos.

Premjera. Įvyko „Redirected/Už Lietuvą!“ premjera. Andrius Tapinas, Rūta Birštonaitė, Živilė Pipinytė ir Goda Jurevičiūtė pasidalino savo mintimis apie filmą. O kokie Jūsų, žiūrėjusiųjų, įspūdžiai? Taipogi ši juosta sukėlė daug diskusijų apie Lietuvišką kiną ir pinigus. Beje, yra galimybių, kad bus kuriama ir antra filmo dalis. Dėmesio susilaukė ne tik „Redirected/Už Lietuvą!“, bet ir jame vaidmenis sukūrę aktoriai:  Marius Repšys ir gražuole bei naująja kino deive vadinama Karina Stungytė.

Pasaulis. Ne mūsų – o kino. Visų pirma, François Ozonas kalba apie savo filmą „Jauna ir graži“ (Jeune & Jolie, 2013). Galbūt rasite atsakymus į klausimus, kurie galėjo kilti žiūrint šią juostą. 70-ies metų jubiliejų mini Lietuvos kino operatorius ir režisierius Aloyzas Jančoras. Kviečiame paskaityti interviu su juo.

Nežinia, ar tai Jums bus naujiena, tačiau aktorius Michaelis Cera, pasirodo, turi daugiau nei vieną jau šiek tiek nudėvėtą tylaus mėmės kaukę.

Du kino klasikai, na, vienas šį titulą tikrai turi, kitas – turėtų gauti (tik gal pavadinimas bus koks nors kitoks, gal… „Daugiausia kraujo ekrane ištaškęs“?). Dvi naujienos: bus restauruojamas, kaip manoma, A. Hitchcocko sukurtas dokumentinis filmas apie holokaustą. O Q. Tarantino, tikriausiai pabūgęs E. Vėlyvio konkurencijos, paskelbė apie planus kurti naują vesterną.

Skaičiai. Pirmiausia, Timas Wu klausia: „Kodėl mums reikia tiek daug nepriklausomų filmų?“ Keistas klausimas, ar ne? Tęsiant kalbą apie nepriklausomą kiną, štai laukiamiausi „Sundance“ festivalio filmai.

Kartu su šią savaitę paskelbtas nominantais išaiškėjo ir pretendentai gauti blogiausio metų filmo vardą. Jei prakalbome apie apdovanojimus ir nominantus (apie tai dar pakalbėsime vėliau), tai kviečiame pasižiūrėti į penkiasdešimt geriausių M. Scorseses užfiksuotų momentų.

Kadras iš filmo „Gravitacija“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Gravitacija“
„ACME Film“ archyvas

Nors „Kovos klubas“ (Fight Club, 1999) atrodo išnarstytas po kaulelį, tačiau galbūt čia rasite keletą faktų, kurių dar nežinojote.

Apie tai šneka „Simpsonai“, kino filmų kūrėjai, valdžios atstovai. Apie ką? Filmų kopijavimą ir platinimą internete. Bet juk viskas tik dėl gerų, tikrą meną gerbiančių žmonių, taip? Pasižiūrėkite, kiek įstabių, klasika ir genialiais vadinamų filmų galite rasti internete.

O dabar šiek tiek apie kažką, kas yra ten… Visi esame girdėję apie tam tikrus vaidmenis ar scenarijus, kurie užtraukia nelaimes. Kažkas juos suskaičiavo. Dalinamės, kad netyčia prakeiksmo neužsitrauktumėte ir Jūs. Taipogi svajojote būti kosmonautu ir filmas „Gravitacija“ (Gravity, 2013) ne sumažino, o kaip tik padidino tą norą? Jums pasisekė! Dabar, sėdėdami kino teatre, galėsite pasivaikščioti ir po tikroviškiausią Marso kopiją.

Apdovanojimai. Na, štai priartėjome prie torto braškės, vyšnios ar tų dirbtinių, tačiau skanių rožinių gėlyčių, kurių žali lapai stringa gerklėje, bet kaip galima jų nesuvalgyti?

Įvyko „Auksinių gaublių“ (Golden Globes) ceremonija. Ją antrą kartą vedė, pripažinkime, puikus ir šmaikštus Tina Fey ir Amy Poehler duetas. Kad įsitikintumėte jų kandumu, kviečiame paskaityti geriausias citatas iš apdovanojimų. Kandžios buvo ne tik vedėjos, bet ir žiūrovai. Štai kaip vaikinukas pasijuokė iš vienos „Auksinio gaublio“ laimėtojos Jennifer Lawrence. Visų laimėtojų sąrašą rasite čia.

Tuoj po šių apdovanojimų „Oskarų“ organizatoriai viešai paskelbė nominantų sąrašą. Ir iškart po to geriausius išrinko kritikai – „Critics Choice“ statulėlių laimėtojus rasite čia.

Jei esate kino turistas, šis žemėlapis kaip tik Jums. Kol kas siūlome nekeliauti, palaukite, kol motina gamta išsirinks, kuris metų laikas jai labiausiai patinka. Tuo tarpu Jūsų visada laukia bent dvi valandas trunkanti, tikroviška ir šilta kelionė bet kur. Kino teatre.

Iki kito sekmadienio!

 

Komentarai