fbpx
Naujienos

Kinuose – „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“: fantastikos šedevro tęsinys, kurio laukėme 35 metus

„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“

Spalio 6 diena taps švente mokslinės fantastikos žanro gerbėjams, nes į kino teatrus grįžta tikrų tikriausio šedevro tęsinys – trileris „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“. Filmų „Atvykimas“, „Sicario: narkotikų karas“, „Kaliniai“ režisieriaus Deniso Villeneuve’o ir Ridley Scotto bendras projektas žada nepalikti abejingų: juostoje, kurios gerbėjams teko laukti net 35-erius metus, pamatysime tokias Holivudo pažibas kaip Ryanas Goslingas, Harrisonas Fordas, Jaredas Leto, Robin Wright ir kt.

Dar 1982 m. kino teatruose pasirodė niūri R. Scotto žmonijos ateities vizija „Bėgantis skustuvo ašmenimis“, sukurta pagal fantasto Philipo K. Dicko knygą „Ar androidai sapnuoja elektronines avis?“. Kritikų atsiliepimai entuziazmu netryško, žiūrovai į kino sales iš pradžių taip pat nesiveržė. Vis tik, laikui bėgant, ši juosta tapo kultine ir dabar yra laikoma vienu geriausių mokslinės fantastikos filmų kino istorijoje.

Praėjus 35-eriems metams, į kino ekranus atkeliauja legendinės juostos tęsinys. Ėmęsis prodiuserio pareigų, R. Scottas režisieriaus kėdę patikėjo D. Villeneuve‘ui.

„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“

„Man buvo 14 metų, kai, pamenu, nusipirkau bilietą į kiną mažame miestelyje, kuriame augau. Ėjau žiūrėti „Bėgantį skustuvo ašmenimis“. Tuomet dar nebuvo interneto, tad apie filmą sužinojau iš mėgstamo komiksų žurnalo. Ryškiausiai pamenu emociją, kai pamačiau mėgstamiausią savo tuo metu aktorių H. Fordą. Ir tai buvo filmas suaugusiems! Man, paaugliui ta mintis buvo ypatinga – aš, mažius, žiūrėjau filmą tarp savo tėvų amžiaus žiūrovų. Ir ne kokią ten lėkštą komediją, o rimtą mokslinės fantastikos juostą! Turbūt nereikia nė pasakoti, koks man svarbus šis projektas ir kodėl vėl džiūgavau kaip vaikas, kai jos ėmėmės su Ridley’umi“, – sako D. Villeneuve’as.

„Kai sugalvojome į kino teatrus grąžinti šį šedevrą, iškart pagalvojau apie Denisą. Tai žmogus, turintis neribotą fantaziją, o tai – viena svarbiausių savybių, kurių reikalauja fantastikos žanras“, – teigia R. Scottas.

Istorija prasideda praėjus trisdešimčiai metų po pirmojo filmo įvykių. Jaunas Los Andželo policijos pareigūnas K (aktorius Ryan‘as Gosling‘as) priklauso specialiam „Blade Runner“ likvidatorių padaliniui. Jo užduotis – susekti ir sunaikinti išlikusius androidus („replikantus“). Vieną dieną K sužino paslaptį, potencialiai galinčią sunaikinti žmoniją. Siekdamas išsiaiškinti, kas už to slypi, likvidatorius išsiruošia ieškoti legendinio Riko Dekarto (akt. Harrison‘as Ford‘as), pradingusio prieš 30 metų. Pagaliau suradęs savo pirmtaką, pareigūnas K supranta, kad Dekarto ieškojo ne tik jis. O tai, ką slepia buvęs „Blade Runner“ pareigūnas, gali tapti lemiamu veiksniu žmonijos išlikimo istorijoje.

Mokslinės fantastikos šedevro tęsinys „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ Lietuvos žiūrovus į ateitį perkels jau spalio 6 dieną.

Filmo anonsas:  

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"