fbpx
Naujienos

Klaipėda kviečia mėgautis klasika: „Dangus virš Berlyno“

Kadras iš filmo „Dangus virš Berlyno“ Kino klubo „8 ½“ archyvas
Kadras iš filmo „Dangus virš Berlyno“
Kino klubo „8 ½“ archyvas

Kino klubas „8 ½“ kartu su Goethe`s institutu Lietuvoje šį kartą jau trečiadienį, rugsėjo 30 d. 19 val. kviečia susimąstyti, sustoti ir pasidžiaugti žmogiškuoju gyvenimo grožiu. Projekto „Kino nostalgija“ ekrane pasirodys žymaus vokiečių režisieriaus Wim Wenders filmas „Dangus virš Berlyno“ (1987 m.). Wenderso pokario Berlyno dangus pilnas lietpalčiais apsirengusių angelų. Jie išklauso žmones kankinančių minčių ir bando jiems kažkaip padėti. Vienas angelas vardu Damielis (Bruno Ganzas) įsimyli gražią gimnastę Marion (Solveig Dommartin) ir panori tapti mirtingu žmogumi. Peteris Falkas, kuris filme vaidina pats save, padeda angelui tapti žmogumi, aiškindamas ir rodydamas paprastus žmogaus džiaugsmus, pavyzdžiui, stulbinamą kavos ir cigaretės kombinaciją. ,,Dangus virš Berlyno” pasakoja istoriją iš angelų perspektyvos, juodai balti kadrai kartais sužydi spalvomis, kiekvienąkart, kai nemirtingieji patiria ką nors žmogiško.

Filmas, kuris atskleidžia ne tik pavienių žmonių dramą, bet ir perteikia visos epochos, viso laikmečio dvasią, atranda bendrus vardiklius, vienijančius, atrodo, tokius skirtingus žmones. „Tai filmas, kuris pasakoja apie mano ryšį su Vokietija ir mano vaikyste. Juosta buvo sukurta be jokio scenarijaus, turėjome visokių užrašų ir vieną didelę sieną, prirašytą idėjų. Visas kūrybinis procesas buvo toks, tarsi rašytum eilėraštį. Visi sprendimai buvo priimti instinktyviai. Pagalvojus iš esmės, filme nėra beveik jokio pasakojimo“, – sako W. Wendersas.

Juosta dalyvavo konkursinėje Kanų kino festivalio programoje, pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą; BAFTA (Didžioji Britanija) – nominuotas geriausio filmo ne anglų kalba kategorijoje; Europos kino apdovanojimai – pripažintas geriausiu filmu, pelnė prizą už geriausią antraplanį vaidmenį, nominuotas geriausio filmo ir operatoriaus kategorijose; „Cezario“ apdovanojimai – nominuotas kaip geriausias filmas užsienio kalba; Vokiečių kino apdovanojimai – apdovanotas už geriausią filmą bei operatoriaus darbą.

Dėkojame Goethe`s instititutui Lietuvoje už galimybė rodyti filmą „Dangus virš Berlyno“. Įėjimas laisvas. Šis filmas, Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamo projekto „Kino nostalgija dalis. Renginys skirtas Klaipėdos miesto senjorams bei jaunimui, tačiau laukiami visi neabejingi geram kino filmui.

Komentarai