fbpx
Kino industrija, Naujienos

Klaipėdoje prasidės tarptautinis kino festivalis „GoDebut“

Festivalio „GoDebut“ logotipas
Festivalio „GoDebut“ logotipas

Nors Vilnius ir Kaunas šiandien  jau gali pasigirti ne vienu  tarptautiniu kino renginiu, Klaipėda iki šiol neturėjo prestižinio filmų festivalio. VŠĮ „Medijų uostas“ kartu su partneriais- Socialinių mokslų kolegija ir Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi nutarė padėti pagrindus  tokio renginio gimimui Klaipėdoje. Tarptautinis kino festivalis „GoDebut” pirmą kartą pakvies Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių jaunuosius kūrėjus pristatyti savo debiutinius trumpo metražo filmus klaipėdiečiams. Renginio tikslas- sukelti miesto visuomenės,  jaunimo susidomėjimą vienu svarbiausiu kūrybinių industrijų sektoriumi, jo „lokomotyvu“- kino ir medijų kūryba. Dviejų dienų  trukmės festivalis rugsėjo 23-24 dienomis įtrauks žiūrovus į įvairaus žanro filmų pasaulį, kuris stebins savo kūrybine išmone, netikėtais siužetais ir temomis. Ir nors daugelis šių filmų kūrėjų  iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos  ką tik peržengė kino mokyklų slenkstį, jų darbai  jau buvo pristatyti daugelyje tarptautinių festivalių, gavo apdovanojimus, o  jų pavardes žiūrovai, tikimąsi, išgirs ateityje dar  ne kartą.

Festivalio metu  kino kūrėjas ir Tarptautinių kino festivalių organizatorius iš Estijos Peter Murdmaa  ves seminarą, pasakojantį apie trumpo metražo filmo kūrimo subtilybes. Festivalio programoje bus pristatyti ir  pačių jauniausių Klaipėdos kino kūrėjų darbai.

Festivalis- VŠĮ „Medijų uosto“ socialinio projekto Kino kubas 8.1/2,  siekiančio kino meno kultūros, edukacijos, socialinio dialogo plėtros  dalis.  Festivalio organizatoriai tikisi, kad   renginys taps tradiciniu ir susilauks miesto visuomenės, savivaldybės, kultūros ir verslo struktūrų  palaikymo.

Festivalio laikas: rugsėjo 23-24 d.

Festivalio vieta: Kultūros fabrikas, Klaipėda , Bangų g.5A

Festivalio  organizatorius: VšĮ „Medijų uostas”

Festivalio partneriai: Socialinių mokslų kolegija, AMII -audiovizualinių menų inkubatorius

Komentarai