fbpx
Naujienos

Knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ pristatymas

Knyga „Epizodai paskutiniam filmui“
Knyga „Epizodai paskutiniam filmui Režisierius Almantas Grikevičius“

2013 m. balandžio 4 d. 19 val. „Skalvijos“ kino centre įvyks Aurimo Švedo ir Linos Kaminskaitės-Jančorienės knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ pristatymas.

Renginio metu pirmą kartą bus rodomas restauruotas Almanto Grikevičiaus dokumentinis filmas „Laikas eina per miestą“ (1966), kurį kino kritikai yra įvertinę kaip vieną pačių įdomiausių kino pasakojimų apie Vilniaus miestą bei jo istoriją.

Po kino filmo peržiūros įvyks diskusija, kurioje dalyvaus kino dailininkas Galius Kličius, rašytojas Saulius Šaltenis, kino operatorius Donatas Pečiūra.

Šie skirtingų patirčių žmonės kalbėsis apie kino kūrėjo likimą skirtingose epochose. Diskusiją moderuos knygos autoriai.

Knygą „Epizodai paskutiniam filmui“ Aurimas Švedas ir Lina Kaminskaitė-Jančorienė rengė trejus metus (2010–2012), kurdami pasakojimą apie vieną iškiliausių sovietmečio lietuvių kino režisierių, jo statytus filmus, sudėtingą laikmetį ir pastarajame laikmetyje gyvenusius bei dirbusius žmones.

Dviejų istorikų pastangų vaisius – ypatinga knyga, kurios puslapiuose per vieno kino režisieriaus asmeninės bei kūrybinės istorijos prizmę atsiskleidžia sovietmečio kino kūrėjų bendruomenės, lietuvių visuomenės ir valstybės paveikslas. Šį paveikslą kuria režisieriaus Almanto Grikevičiaus prisiminimai ir liudijimai, išsakyti 10 pokalbių su knygos autoriais metu, unikalių, įvairiuose Lietuvos archyvuose glūdinčių dokumentų kopijos ir gausus nuotraukų pluoštas.

Dėl šios įvairovės knygą galima skaityti net keliais būdais: kaip Almanto Grikevičiaus autobiografiją, papasakotą jo paties lūpomis; kaip lietuviškojo kino istorijos metmenis, nužymėtus gausioje dalykinių nuorodų skiltyje; kaip archyvinių dokumentų rinkinį; kaip vaizdinį pasakojimą apie lietuviškojo kinematografo aukso fondui priskirtinų filmų kūrimo procesą.

 

Komentarai