fbpx
Naujienos

Kodėl biografinės dramos „Ferrari” pagrindiniam aktoriui Adamui Driveriui filmavimuose nebuvo leista vairuoti?

Kadras iš filmo „Ferrari“

Sutikite – gauti pagrindinį Enzo Ferrario vaidmenį juostoje apie to paties vardo „meno kūrinių“ istoriją bei lenktynes ir negauti galimybės sėstis prie vieno iš klasikinių lenktyninių automobilių vairo būtų apmaudu. Tačiau būtent taip nutiko aktoriui Adamui Driveriui, nusifilmavusiam jau sausio 26 dieną Lietuvos kino ekranuose pasirodysiančiame filme „Ferrari“. Juosta debiutavo Venecijos filmų festivalyje, kur jos kūrybinė komanda po premjerinio seanso sulaukė aplodismentų, trukusių net septynias minutes.

Tačiau filmuose dažnai būna scenų, kurių kūrimo metu pasinaudojama tam tikrais triukais. Žiniasklaida skelbia, jog A. Driveriui per filmavimus nebuvo leista iš tiesų vairuoti nė vieno „Ferrari“ lenktyninio automobilio.

„Taip buvo nuspręsta dėl aktoriaus gyvybės draudimo reikalavimų. Filmui buvo filmuojamos išties pavojingos lenktynių, avarijų scenos, kur dažnos įvairios traumos bei nelaimės. Adamo atveju jam rizikuoti neteko – dėl gyvybės draudimo sąlygų jis galėjo „vairuoti“ tik ant sunkvežimio vežamą automobilį. Tai tiek smagumo tame aktoriaus darbe“, – pasakojo biografinės dramos kūrėjai.

Kadras iš filmo „Ferrari“

Pats A. Driveris šio fakto komentuoti nepanoro. Pavojingose ir itin efektingai atrodančiose filmo scenose jį pakeitė profesionalūs kaskadininkai, dubleriai.

Juostą kūrė režisierius Michaelas Mannas, kuris jau įsitvirtino Holivudo kino istorijoje su tokiais filmais kaip „Karštis“, „Visuomenės priešai“, „Majamio policija“, „Nakties įkaitas“, „Informatorius“, „Ali“).

Drama „Ferrari“ pasakos apie bene juodžiausią automobilių legendos Enzo Ferrario gyvenimo laikotarpį – nukels žiūrovus į 1957-uosius. E. Ferraris gedi prieš metus mirusio vienintelio sūnaus Alfredo. Jo santuokai su žmona Laura (akt. Penélope Cruz) taip pat iškilusi grėsmė. Prieš dešimtmetį sutuoktinių įkurta automobilių gamybos kompanija – ant bankroto slenksčio.

Kadras iš filmo „Ferrari“

Gyvenimui dūžtant į šipulius, vienintelė sritis, kurioje Enzo jaučiasi galintis bent kažką pakeisti, yra jo kompanija. Desperatiškai ieškodamas galimybės ją išgelbėti, E. Ferraris nusprendžia, kad jo komanda dalyvaus pragarui prilyginamose „Mille Miglia“ – žiauriose, bekompromisėse ir velniškai pavojingose tūkstančio mylių (1600 kilometrų) atviro kelio ištvermės lenktynėse Italijoje.

Tačiau jos – pažymėtos avarijomis bei žūtimis. Kuo tai baigsis E. Ferrariui, pamatysime jau nuo sausio 26 dienos, biografinėje dramoje „Ferrari“.

Filmo anonsas: 

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"