fbpx
Kino gidas, Rubrikos

Kodėl šiais metais visos norės būti princesėmis?

Kadras iš filmo „Monako princesė Grace Kelly“  Šaltinis -uk.eonline.com
Kadras iš filmo „Monako princesė Grace Kelly“
Šaltinis -uk.eonline.com

Šiandien plačiam kino mylėtojų ratui leista pamatyti trumpas akimirkas iš lapkričio mėnesį pasirodysiančio Olivierio Dahano filmo „Monako princesė Grace Kelly“ (Grace of Monaco, 2013). Pagrindinį vaidmenį atlieka Nicole Kidman – minutę trunkančiame vaizdo klipe nespėsite pamatyti, ar aktorei pavyko įsikūnyti į savo grožiu garsėjusią Monako princesę Grace Kelly, tačiau verta pripažinti, kad išorinis panašumas – stulbinantis. Taip pat trumpame vaizdo klipe jus vilios klasikinė muzika ir vienas kitą keičiantys bei papildantys įstabių peizažų ir karališkos aplinkos vaizdai.

Juostoje pagrindinis dėmesys sutelkiamas į aktorės G. Kelly vestuves bei santuoką su Monako kunigaikščiu Rainier III-uoju ir 1960-aisiais vykusį mokesčių disputą su Prancūzija. Tiesa, kaip praneša „The Telegraph“, baigus kurti filmą Grace Kelly vaikai – kunigaikštis Prince Albert II-sis ir kunigaikštytės Caroline ir Stephanie – sukritikavo šį filmą dėl daugybės istorinių netikslumų ir nesutiko juostą „Monako princesė Grace Kelly“ įvardinti kaip biografinę.

Kviečiame susipažinti su pirmuoju filmo „Monako princesė Grace Kelly“ vaizdo klipu:

 

Kadras iš filmo „Princesė Diana“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
„ACME Film“ archyvas

Tai ne vienintelis filmas apie princesišką gyvenimą. Visai neseniai kino teatrus pasiekė (Lietuvoje šis filmas pasirodys Spalio mėnesį) Oliverio Hirschbiegelo juosta „Diana“ (Diana, 2013), kurioje vaizduojami dveji paskutiniai Jungtinės Karalystės princesės Dianos dar vadinamos „Širdžių princese“ gyvenimo metai. Didžiausias dėmesys filme sutelkiamas į princesės romaną su chirurgu Hasnatu Khanu, kuris artimiausių jos draugų įvardinamas kaip didžiausia ir vienintelė Dianos meilė.

„Širdžių princesę“ juostoje įkūnija Naomi Watts. Britų leidinio „The Guardian“ kino kritikas Peteris Bradshaw šį filmą pavadino „dar viena princesės Dianos mirtimi“. „The Mirror“ kino apžvalgininkas Davidas Edwards juostą pavadino „nuostabiai baisia“. Daugelis kino kritikų nėra patenkinti nei filmo siužetu, nei Naomi Watts vaidyba.

Ar tai tiesa, ar ne galėsite įsitikinti spalio mėnesį.

Filmo anonsas: 

 

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.