fbpx
Naujienos

Kokių filmų europiečiai gailisi nepamatę kine?

Kadras iš filmo 6.„Gelbstint eilinį Rajeną“ (Saving Private Ryan)
Kadras iš filmo  „Gelbstint eilinį Rajeną“ (Saving Private Ryan)

Gausybę Oskarų susišlavusi Piterio Džeksono režisuota fantastinių veiksmo filmų trilogija „Žiedų valdovas“ pagal Džono Ronaldo Ruelio Tolkino knygą tuo pačiu pavadinimu yra tie filmai, kurių pamatyti europiečiai apgailestauja neužsukę į kino teatrus. Tai parodė kompanijos „Samsung“ atlikta vartotojų apklausa, kurioje dalyvavo 16-64 metų respondentai penkiose Europos Sąjungos šalyse, apie 1000 respondentų kiekvienoje iš jų.

Tarp europiečių populiarūs didelio biudžeto filmai, suteikiantys svaiginančią kino patirtį – „Gladiatorius“, „Matrica“. Dešimtuke įsitvirtino ir Batmano filmai „Tamsos riteris“ bei „Tamsos riterio sugrįžimas“. Vienas iš keturių filmų mėgėjų savo balsą atidavė už tris emocingas dramas su dviejų „Oskarų“ savininku Tomu Hanksu – „Gelbstint eilinį Rajaną“, „Forestas Gampas“, „Žalioji mylia“ – kaip filmus verčiausius didžiojo ekrano patirties.

„Visuomet smagu kino salėje pažiūrėti įspūdingą filmą, tačiau šiuolaikinio žmogaus gyvenimas toks intensyvus, kad kiekvieną dėmesio vertą filmą pamatyti kino teatre pavyksta tik nedaugeliui. Todėl mūsų inovacijų kūrėjų komanda ne vienerius metus dirbo siekdama didžiojo ekrano pojūtį perkelti į kiekvienus namus. Šimtų filmų peržiūros iš skirtingų perspektyvų įvairiuose kino teatruose pasufleravo sprendimą ir taip gimė pirmasis itin didelės raiškos televizorius lenktu ekranu, – pasakojo „Samsung Electronics Baltics“ Buitinės technikos padalinio vadovas Lietuvoje Miroslavas Ramanavičius.

Tad naujausios technologijos turėtų itin džiuginti kokybišką vaizdą ir garsą vertinančius kino mylėtojus. Filmus per televizorių prisipažįsta žiūrintis ir lietuvių režisierius Emilis Vėlyvis, šiuo metu dirbantis prie naujojo filmo scenarijaus. „Geras kino filmas – tai pirmiausiai įdomiai papasakota istorija, aktuali idėja, taikliai pritaikyta forma. Kino filmas visada vertinamas dualistiškai, idėja ir forma vienodai svarbios“, – teigė E. Vėlyvis.

Naujus filmus režisierius atranda skaitydamas recenzijas, žiūrėdamas kino filmų anonsus (angl. trailer), domėdamasis kino sektoriaus naujienomis, lankydamasis įvairiuose forumuose.

Top 10 filmų, kuriuos europiečiai būtų norėję išvysti kino teatre:

  1. „Žiedų valdovas: dvi tvirtovės“ (The Two Towers, 2002) – 35 proc.
  2. „Žiedų valdovas: žiedo brolija“ (The Fellowship of the Ring, 2001) – 35 proc.
  3. „Žiedų valdovas: karaliaus sugrįžimas“ (The Return of the King, 2003) – 35 proc.
  4. „Gladiatorius“ (Gladiator, 2000) – 31 proc.
  5. „Matrica“ (The Matrix, 1999) – 30 proc.
  6. „Gelbstint eilinį Rajeną“ (Saving Private Ryan, 1998) – 25 proc.
  7. „Forestas Gampas“ (Forrest Gump, 1994) – 25 proc.
  8. „Žalioji mylia“ (The Green Mile, 1999) – 24 proc.
  9. „Tamsos riteris“ (The Dark Knight, 2008) – 22 proc.
  10. „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises, 2012) – 21 proc.
Komentarai