fbpx
Naujienos, Festivaliai, Kino pavasaris

Kokius „Kino pavasario“ filmus rekomenduoja žinomi žmonės?

Dovilė Filmanavičiūtė
Foto. Audrius Solominas

Vilniaus miesto kino festivaliui „Kino pavasaris“ nenumaldomu greičiu artėjant link finišo, lieka vis mažiau laiko išsirinkti, o išsirinkus – suspėti pamatyti norimus filmus didžiuosiuose ekranuose. Žinomi žmonės sako, kad šiemet kino šauksmas buvo itin stiprus, o pakvietę filmai atminty išliks dar ilgam. Apie tokius filmus po seansų dalijasi Benas Aleksandravičius, Jolita Vaitkutė, Karolina Tomkevičiūtė ir Naglis Bierancas. Visus juos dar galima spėti pamatyti iki kovo 26 dienos, sekmadienio.

Grupės „ba.“ lyderis B. Aleksandravičius sako, kad labiausiai norėtų išskirti ne vieną filmą, bet jų įvairovę festivalyje. „Tą pačią dieną žiūrėjau ir režisieriaus Emanuele Crialese „Begalybę“, ir Quentino Dupieux „Rūkymas sukelia kosulį“. Labai rekomenduočiau abu, bet jie skirtingi kaip diena ir naktis“, – sako jis. – „Begalybę“ žiūrėti buvo sunku. Aš mėgstu žiūrėdamas filmus garsiai juos komentuoti, pykti, jei filmas mane įtraukia. Tai žiūrėdamas šią dramą sunkiai susilaikiau nerėkdamas, nes buvo sunku susitaikyti su tėvo elgesiu. Iškart po „Begalybės“ teko žiūrėti absurdišką, bet labai gerą komediją „Rūkymas sukelia kosulį“. Nuotaika staigiai pasikeitė, nes tai buvo vienas labiausiai nenuspėjamų mano matytų filmų.“

Naglis Bierancas
Foto. Tautvydas Stukas

Wow, tokio gerumo filmas!“, – po Felixo van Groeningeno ir Charlotte Vandermeersch „Aštuoni kalnai“ seanso susižavėjimo neslėpė šokėjas, fotografas, nuomonės formuotojas N. Bierancas. – Labai labai patiko: ir liūdnas, ir sentimentalus, ir be galo gražus filmas apie draugystę. Ir, o dieve, dabar noriu važiuoti vasarą į kalnus, kai viskas žaliuoja ir yra gražu. Na, nerealiai! Labai rekomenduoju“, – dalijosi jis.

Menininkė J. Vaitkutė pasakoja, jog jai labai patiko Pietų Korėjos kino meistro Park Chan-wooko detektyvas „Metas išeiti“. „Filmas buvo prikaustantis ir nenuspėjamas. Labai žaviuosi režisieriaus vizija, meistriškai atskleista realybe, kuri kartais būna sapniška ir visiškai priklausoma nuo žiūrėtojo. Grožėjausi filmo scenomis, sukurta tikrove ir poezija.“

Jolita Vaiktukė
Foto. Tautvydas Stukas

Menotyrininkei, meno konsultantei ir komunikacijos specialistei Karolinai Tomkevičiūtei „Kino pavasaryje“ rodomas Lauros Poitras dokumentinis filmas „Tiek grožio, tiek skausmo“ priminė ne taip ir seniai per pasaulio meno institucijas nuvilnijusį Sacklerių skandalą, kai muziejai ryžosi atsisakyti vienos turtingiausių šeimų mecenatystės ir nutarė pašalinti jų vardą iš muziejų ir universitetų.

„Filmas pasakoja apie garsią fotografę Naną Goldin, kuri pasinaudojo savo statusu meno pasaulyje, kad pareikalautų Sacklerių – farmacijos verslininkų ir filantropų šeimos – atsakomybės už opioidų krizę. „Tiek grožio, tiek skausmo“ – stiprus filmas, kuris liudija, kad net vieno žmogaus valia ir teisybės troškimas gali sukelti didelį domino efektą, kuris išjudina tvirčiausiai stovinčias kaladėles“, – sako K. Tomkevičiūtė.

Benas Aleksandravičius
Foto. Tautvydas Stukas

28–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks iki kovo 26 dienos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Daugiau apie programą čia.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.