fbpx
Naujienos

Komedijoje „Kai svyla padai“ korumpuoti policininkai šantažuoja nusikaltėlius

Kadras iš filmo  „Kai svyla padai“ Du kine archyvas
Kadras iš filmo „Kai svyla padai“
Du kine archyvas

Lapkritis – tinkamiausias metas juodo humoro prisotintoms kriminalinėms komedijoms. Airių režisierius Johnas Michaelas McDonaghas, daugeliui žinomas iš sarkatiško filmo apie mažo miestelio policininkus „Sargybinis“ (The Guard) ir šmaikščios bažnytinės dramos „Golgota“ (Calvary), lapkričio 25 d. sugrįžta į ekraną su būtent tokia komedija.

Naujausia J. M. McDonagho juosta „Kai svyla padai“ – įtempta, tragikomiška kelionė į kriminalinį pasaulį, kuriame savas žaidimo taisykles įvesti bando du korumpuoti policininkai. Daugeliui atpažįstama kriminalinių filmų apie policininkus formulė „geras policininkas / blogas policininkas“ čia pakeičiama nenuspėjamu deriniu „blogas policininkas / blogas policininkas“.

Įstatymo sergėtojai Teris (akt. Alexander Skarsgård) ir Bobas (akt. Michael Peña) vaidina du korumpuotus policininkus, kurie nepraleidžia progos pasipelnyti iš nelaimėlių nusikaltėlių, juos šantažuodami ir išnaudodami. Vilkai avių kailyje – geriausiai tinkantis apibūdinimas šiai porelei Tačiau vieną dieną jų kelyje pasipainioja ne iš kelmo spirtas nusikaltėlis, gerokai pavojingesnis už visus ankstesnius kartu sudėjus.

Paklaustas, kaip jam kilo mintis kurti filmą apie policininkus „blogiečius“, J. M. McDonaghas sako, kad geriausias receptas – laisvė ir nepriklausomybė. Eksperimentuoti kino ekrane nevengiantis režisierius tikina niekada nepasidavęs jokiai cenzūrai – nei išorinei, nei vidinei.

Naujausią savo filmą „Kai svyla padai“ jis vadina šiuolaikiniu vesternu – jame dar justi 7 deš. kriminalinių dramų dvasia, sustiprinama įspūdingo Glen Campbell garso takelio, bet filmas konstruojamas pagal šiuolaikinio kino principus,

Ne vienas kino kritikas ir žiūrovas atkreipė dėmesį, kad tarp pagrindinių filmo herojų jaučiamas ypatingas ryšys – jų vaidmenys puikiai papildo vienas kitą. Pasak režisieriaus, tai chemija tarp aktorių – arba ji yra, arba jos nėra.

„Tai dalykas, kurio niekaip nesuplanuosi. Kartais atsitinka, kad pagrindiniai filmo aktoriai užmezga romaną, tačiau kino ekrane nejuntama jokios tarpusavio chemijos. Ir atvirkščiai – ekrane tobulas aktorių susidirbimas, bet realiame gyvenime jie vienas kito nepakenčia“, – teigia J. M. McDonaghas.

Juodoji komedija „Kai svyla padai“ šiemet buvo pristatytas 66-ojo Berlyno kino festivalio „Panoramos“ programoje. Lietuvos kino ekranuose ji startuos lapkričio 25 d.

Filmo anonsas:

Komentarai