fbpx
Naujienos

Komedijoje „Karo šunys“ pasakojama tikra istorija: sunku patikėti, kad taip nutinka realiame gyvenime

Kadras iš filmo „Karo šunys“  „ACME“ archyvas
Kadras iš filmo „Karo šunys“
„ACME“ archyvas

Jau šį penktadienį į Lietuvos kino teatrus atkeliauja viena laukiamiausių vasaros komedijų – legendinių „Pagirios Las Vegase“ ir dviejų jos tęsinių režisierius Toddas Phillipsas sugrįžta su nauju šedevru „Karo šunys“. Filmo siužetas paremtas tikrais įvykiais, tačiau tuo patikėti sunku net ir pagrindinei juostos žvaigždei Jonah Hillui (aktorius puikiai žinomas dėl vaidmenų filme „Volstryto vilkas“, „Kietakiaušiai“): „Istorija tikrai beprotiška. Pirmą kartą perskaitęs scenarijų pritrūkau žodžių: negi tai galėjo vykti iš tiesų? Komedijos herojai taip pat neįtikėtini, jei sėdėčiau kino teatre, o mano vaidmenį vaidintų kitas aktorius, nerealiai tam šunsnukiui pavydėčiau.“

„Karo šunys“ pasakos istoriją apie du jaunus ginklų prekeivius Davidą Packouzą bei Efraimą Diverolį (jie realiame gyvenime gyvi iki šiol, o vienas jų net pasirodo filme), kurie 2007-aisiais netikėtai laimi JAV Vyriausybės skelbtą konkursą tiekti ginkluotę šalies kariams Afganistane. Tiesa, netrukus vyrukų džiaugsmas išblėsta, paaiškėjus, kad 300 milijonų dolerių kontraktas yra šiek tiek sudėtingesnis procesas, nei parduoti pistoletą gatvės nusikaltėliui. Mirtini pavojai bei konkurentų pinklės Afganistane ir gimtojoje Amerikoje priverčia bičiulius galvoti, kad galbūt šįkart jie apžiojo daugiau nei galės nuryti. O čia būtent ir prasideda visas įdomumas!

Pats T. Phillipsas, kuris yra vienas scenarijaus autorių bei komedijos režisierius, sako, jog jam didžiausią įspūdį padarė ne tikra ir komiškų elementų pilna dviejų vyrukų istorija, o finansinis karo aspektas.

„Sukurta daugybė filmų apie karą, taip pat apie karius, jų išgyvenimus, patriotizmą. Tačiau „Karo šunys“ – istorija apie ginklus ir pinigus. Didžiulius pinigus, kuriuos sugeba gauti du jauni žmonės, tik vėliau suprantantys, kur iš tiesų įsivėlė. Be to, ar kada nors pagalvojote, kaip draugystę gali paveikti beveik iš dangaus nukritę šimtai milijonų?“, – klausia T. Phillipsas, filme puikiai suderinantis komedijos ir dramos žanrus.

Apie šią istoriją filmo kūrėjai sužinojo perskaitę straipsnį „Rolling Stones“ žurnale. Žurnalistai drauge su tikraisiais istorijos herojais keliavo į Iraką ir papasakojo istoriją skaitytojams.

Pagrindinius herojus filme vaidina dviems „Oskarams“ nominuotas J. Hillas ir Milesas Telleris („Divergentė“, „Dviejų naktų nuotykis“).  Juostoje pasirodo ir Bradley Cooperis.

Rugpjūčio 19 dieną į Lietuvą atkeliaujančios komedijos „Karo šunys“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"