Gyvenimas dažnai pasiūlo įdomiausių istorijų, kurių joks scenaristas nesugalvotų. Vieną tokią savo galvoje seniai nešiojosi kino prodiuseris Mantvidas Žalėnas. Išsitraukė ją tada, kai buvo nuspręsta sukurti antrąjį populiarios komedijos „ReEmigrantai“ dalį. Filmo scenarijus prasidėjo nuo sakinio: „Reikia į Lietuvą parvežti mirusią babą.“
Komedijos „ReEmigrantai 2“ režisierius Kęstas Gudavičius, taip pat sukūręs ir didžiulio žiūrovų dėmesio sulaukusias komedijas „Tarp mūsų, berniukų“, „Klasės susitikimas: berniukai sugrįžta“, iš pradžių į tokią filmo prodiuserio idėją numojo ranka. „Natūrali atmetimo reakcija, atrodo, juk čia prodiuseris siūlo, mes galime sugalvoti geriau, bet iš tiesų tai labiau ego reikalai, – šiandien sako ir pasakoja, kad po dienos mintis apie namo iš Anglijos gabenamą mirusią močiutę atrodė visai kitaip. Istorija leidžia filme sukurti ryškią situaciją, pagardinti ją juodojo humoro ir absurdo prieskoniais.
Paklaustas, iš kur galvoje atsirado pagrindinė komedijos idėja, „ReEmigrantų“ prodiuseris M. Žalėnas pasakoja prieš daug metų skaitęs straipsnį, kuris įsirėžė į atmintį. Straipsnyje buvo pasakojama apie slidinėjimo atostogų susiruošusią šeimą, kuri į kelionę kartu pasiėmė močiutę, kad ši prižiūrėtų vaikus, kol tėvai slidinės. „Kurorte močiutė numirė, šeima ją nusprendė parsigabenti karste, kurį pritaisė ant automobilio stogo. Nuotykiai tuo nesibaigė. Kol šeima pietavo sustojusi vienoje degalinėje, automobilį pavogė. Su visu karstu ir visa močiute“, – makabrišką istoriją prisimena Mantvidas.
Filmo scenarijaus autoriai Matas Vildžius ir Artūras Voničius vienu balsu tvirtina, kad realiai tokia istorija galėtų nutikti. „Išgirdęs Mantvido idėją, prisiminiau, kad esu girdėjęs bent keletą istorijų apie keliones su mirusiu šeimos nariu. Realus gyvenimas komedijų siužetams išties pasiūlo turtingų idėjų, – sako A. Voničius. – Kurdami scenarijų mes nevengėme gedulo temos, bet kartu nenorėjome nuvertinti močiutės mirties fakto, padaryti ją tiesiog siuntiniu. Stengėmės, kad močiutė ne būtų vežama, o tiesiog keliautų su filmo herojais.“
M. Vildžius pasakoja, kad scenarijaus rašymas buvęs smagus procesas – komanda daug juokavo, ieškojo įdomiausių siužeto posūkių ir įvykių, kurie galėtų nutikti tokioje kelionėje. „Smagu, kad ir veikėjai, ir istorija susideda iš daug sluoksnių – čia susiduria mirtis ir gyvenimas, draugystė, pagarba, laisvė. Kurti komediją išties reiškia smagiai žaisti, nebūti rimtam, juoktis iš savęs ir visų mūsų, problemas, kurios kyla, pateikti juokingai ar netgi absurdiškai ir kiekvienoje akimirkoje ne ieškoti kančios, o atrasti, kaip ją būtų galima palengvinti per humorą“, – sako vienas iš komedijos scenaristų.
Istorijos centre – kino ir televizijos žiūrovams iš „ReEmigrantų“ pirmojo filmo ir dviejų televizijos serialo sezonų pažįstamas ketvertukas: Arminas (Audrius Bružas), Dariušas (Valentinas Krulikovskis), Friodas (Marius Pocevičius), Karosas (Kirilas Glušajevas).
Londone miršta pusbrolių Froido ir Karoso baba Vida. Sutarta, kol Karosas ruoš šermenis, draugai į Lietuvą iš Anglijos pargabens babos daiktus. Kruopščiai parengtą planą, žinoma, sujaukia netikėtos finansinės aplinkybės. Draugams tenka iš laidojimo namų pavogti babą ir per visą Europą sprukti į Lietuvą.
Ar pavyks bičiuliams babą Vidą pristatyti į laidotuves laiku? Ir kas, jei įpykę smogikai iš Anglijos laidojimo namų juos sugaus? Privers už viską sumokėti?
„Tai – kelio komedija“, – naują lietuviško filmo žanrą įvardija „ReEmigrantų“ režisierius K. Gudavičius. Jis nesibijo, kad antrasis filmas bus lyginamas su pirmuoju, kuriame iš vištų fabriko išmesti draugeliai trumpam grįžta į Lietuvą atostogų ir netikėtai yra supainiojami su prabangiais investuotojais. „Mūsų sukurti emigrantai jau gyvena savo gyvenimą – dviejuose filmuose ir seriale, žiūrovai juos mėgsta, taigi norime pasiūlyti dar daugiau nuotykių, veiksmo ir juoko“, – pristatydamas filmą, kalbėjo režisierius.
Kelio komedija „ReEmigrantai“ Lietuvos kino teatruose – nuo gruodžio …dienos. Filmo režisierius – Kęstutis Gudavičius, vaidina A. Bružas, V. Krulikovskis, M. Pocevičius, K. Glušajevas, Oneida Kunsunga.
Filmo anonsas: