fbpx
Reportažai, Scanorama

Konkursinė „Naujojo Baltijos kino“ programa džiugins jaunųjų kūrėjų darbais

„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas Nerijaus Širvio nuotrauka
„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas Nerijaus Širvio nuotrauka
„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas
Nerijaus Širvio nuotrauka

Lapkričio 14 dieną Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatė prasidedančią „Naująją Baltijos kino“ programą, kurioje dėl pagrindinio prizo rungsis 15-ka filmų kūrėjų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Šioje konkursinėje programoje dalyvauja jaunieji režisieriai, kurie tik ruošiasi studijuoti arba neseniai baigė studijas, arba yra sukūrę vieną ar du trumpametražius filmus. „Scanoramos“ direktorė Gražina Arlickaitė teigė, kad „Naujasis Baltijos kinas“ padės kūrėjams užpildyti po studijų atsivėrusią „tuštumą“ ir leis greičiau tapti profesionaliems kino režisieriams.

Šiais metais komisijai buvo pateikti 55 filmai, tarp kurių 25 lietuviški, 7 latviški ir 23 estiški. Iš jų visų buvo atrinkti 15 finalinių darbų, kuriuos galėsite išvysti „Scanoramoje“ šį savaitgalį. Nugalėtojas bus apdovanotas Vilniaus kino klasterio įsteigtu 30 tūkstančių litų vertės prizu klasterio paslaugoms įsigyti. Taip pat komisijos nariai išrinks vieną lietuvišką trumpametražį filmą, kuris gaus audiovizualinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtą 10 000 litų vertės piniginį prizą. Šie abu nugalėtojai bus paskelbti per Europos šalių kino forumo „Scanorama“ uždarymą sekmadienį, lapkričio 16 d. Juos išrinks kompetentinga tarptautinių narių komisija, kurią sudaro vieni iš „Berlynarės“ programos „Jaunojo kino forumas“ įkūrėjų Erika ir Ulrich Gregorai, Tarptautinio Reikjaviko kino festivalio direktorė Hrönn Marinósdóttir ir distribucijos kompanijos „Must Käsi“ pirkimų vadovė bei Estijos nekomercinio kino teatro „Kino Sõprus“ repertuaro (programų) vadovė Tiina Savi.

„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas Nerijaus Širvio nuotrauka
„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas
Nerijaus Širvio nuotrauka

Lietuviškąją programą sudarys 5 jaunųjų kūrėjų darbai. Trys iš jų šiais metais baigė vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Visi šie kūrėjai savo darbuose kalba skirtingomis temomis. Roberto Nevecko filme „Džiunglės“ (The Jungle, 2014) pasakojama apie dienos metu sumuštą vaikiną, kuriam reikia nuspręsti, kaip pasielgsi su savo skriaudėjais. Pats režisierius teigė, kad pagrindinis veikėjas nenori veltis į muštynes, tačiau dėl visuomenės spaudimo jis priverstas imtis veiksmų.

Trumpametražiame Marijos Kavtaradzės filme „Man dvim keli“ (I‘m twenty Something, 2014) pasakojama istorija apie trijų draugų – Pauliaus, Julijos ir Lauryno – penktadienio vakarą Vilniaus mieste. Marijos Stonytės filme „Kelių eismo taisyklės“ (Too Young to Drive, 2014) autorė pažvelgia į jaunų žmonių sudėtingus santykius. Ketvirtojo programos filmo „Romantiški paukščio kliedesiai“ autorė Jurga Zabukaitė teigė, kad jos filmas yra sukurtas pagal K. Jungo „Raudonosios knygos“ veikėjus Elijų ir Salomėją, o režisierė savo darbe pateikia jų interpretaciją. Paskutinio filmo autorius Karolis Kaupinis visiems geriau žinomas kaip LRT Televizijos žurnalistas. Debiutiniame savo filme „Triukšmadarys“ (The Noise Maker, 2014) Karolis pasakoja absurdišką istoriją apie mažo miestelio mokyklos direktorių ir mokytojus, laukiančius delegacijos iš ministerijos. Čia pagrindinį vaidmenį atliko visiems gerai žinomas teatro aktorius Valentinas Masalskis.

Visus šiuos lietuviškus filmus „Scanoramos“ žiūrovai galės išvysti sekmadienį 14 val. 45 min. kino teatre „Skalvija“, o nugalėtojai, kaip jau minėjau, bus paskelbti tą pačią dieną, festivalio uždarymo metu. Po uždarymo Europos šalių kino forumas keliaus į kitus miestus – Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius.

„Naujojo Baltijos kino“ programos pristatymas

Komentarai