Visuomet originalumu stebinantys „Matricos“ trilogijos bei „Debesų žemėlapio“ kūrėjai Lana ir Andy Wachowskiai į kino teatrus atgabena dar vieną įspūdingą mokslinės fantastikos istoriją „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“). Vienas itin svarbių žmonių režisierių komandoje buvo filmo vaizdo efektų komandos vadovas Danas Glassas, kurio dėka kino ekranuose naujas pasaulis atrodys itin realistiškai.
„Los Angeles Times“ popkultūros priedui „Hero Complex“ D.Glassas papasakojo, kokį darbą kūrėjams teko nuveikti, kad „Jupiterė. Pabudimas“ atimtų publikai žadą. Anot jo, vienas svarbiausių faktorių – filmavimų lokacijos. Nors daugelis galėtų pagalvoti, kad šiame skaitmeninių technologijų amžiuje kone visuomet galima išsisukti su kompiuterine grafika, vaizdo ir specialiųjų efektų asas su tuo nesutiko. „Tikros vietos atneša nenusakomą realistiško pojūčio mastą, filmuojant realiose lokacijose išlaikomas tekstūros autentiškumas. Mūsų užduotis buvo suteikti tikroms vietoms naujo, filmui charakteringo atspalvio, kad vaizdai žiūrovui vis dar būtų atpažįstami, bet kartu ir atrodytų naujai“, – sakė jis.
Pavyzdžiui, stulbinanti filme „Jupiterė. Pabudimas“ parodoma vestuvių ceremonija, vykstanti kosminiame Tituso Abrasakso laive, buvo filmuojama Rytų Anglijoje, Kembridžšyro grafystėje esančioje įspūdingoje Ely katedroje. Tik vėliau vaizdo efektų meistrai pridėjo pro langus regimus žvaigždėtų tolių vaizdus ir papildomų puošnių arkų. Viešėję Čikagoje, filme atpažins ir į aukščiausių statinių pasaulyje dešimtuką patenkantį „Willis Tower“ dangoraižį.
Tikrovės neprireikė tik ateivių vaizdavimui
Nors Žemės vaizdai filme „Jupiterė. Pabudimas“ buvo filmuojami iš tiesų, o vėliau dailinami ir gludinami, juostoje matomus ateivius iš kitų galaktikų vaizdo efektų komandai teko kurti iš nieko. „Juostoje žiūrovai išvys nemažai nežmogiško pavidalo būtybių, vieni jų – sergėtojai – maži, pilki ateiviai. Mūsų mintis buvo tokia, kad žemiečių mitologija, žinios apie vaiduoklius ar ateivius yra iš tiesų paremtos realybe, apie kurią sužinome šiame filme“, – sakė D.Glassas.
Vardindamas daug darbo pareikalavusius epizodus, vaizdo efektų žinovas pažymėjo sceną, kuomet Jupiterė (akt. Mila Kunis) sužino turinti galią valdyti bites. Jai paklūsta milžiniškas bičių spiečius, tačiau filmavimo aikštelėje nebuvo nė vienos bitės – jas atstojo plastikiniai maketai ir kompiuteriu kurti vabzdžiai.
Filme „Jupiterė. Pabudimas“ valytoja Čikagoje dirbančios Jupiterės gyvenimą sukrečia netikėtas genetiškai sukurto kario ir medžiotojo Keino (akt. Ch.Tatumas) pasirodymas. Paaiškėja, kad jis į Žemę atvyko ieškodamas būtent šios merginos ir jai gresia didelis pavojus. Jupiterės genuose užprogramuota neįtikėtina galia ir karalienės likimas, tačiau jos atsiradimas nedžiugina tų, kurie yra visatos valdovų sostą numatę sau.
Unikalaus siužeto kosminė opera „Jupiterė. Pabudimas“ Lietuvos kino teatrus pasieks vasario 6 dieną.
Filmo „Jupiterė. Pabudimas“ anonsas: