fbpx
Naujienos, Reportažai

Kristijonas Vildžiūnas: „Istorija yra perdirbti mano paties gyvenimo faktai“

Filmo „Senekos diena“ spaudos konferencija Fotografė Vilija Buivydė
Filmo „Senekos diena“ spaudos konferencija
Fotografė Vilija Buivydė

„Su Seneka tai neturi nieko bendro, – taip spaudos konferenciją pradėjo naujausią savo filmą pristatantis režisierius Kristijonas Vildžiūnas. – Tai filmas apie jaunus žmones, idealistus, kurie ieško gyvenimo prasmės ir ieško savęs. Senekos filosofija jiems atrodo labai artima ir teisingai atspindinti jų paieškas. Jų grupės moto yra gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė.“

Pasak režisieriaus, ši epocha (9 deš. pabaiga) įkūnijo šią filosofiją. „Praeitis mums atrodė tokia nebereali, nebe tokia kieta, byranti ir nykstanti. O ateitis buvo tik miražas,“ – pasakojo K. Vildžiūnas.

Filmo „Senekos diena“ spaudos konferencija Fotografė Vilija Buivydė
Filmo „Senekos diena“ spaudos konferencija
Fotografė Vilija Buivydė

Filmo scenarijaus rašymas prasidėjo dar 2010 metais. „Istorija yra perdirbti mano paties gyvenimo faktai, taip, kad jie jau beveik nebeturi nieko bendro su mano gyvenimu“, – teigė režisierius. Veiksmas nukelia į Kristijono Vildžiūno jaunystės dienas, kuomet pagrindinis veikėjas yra muzikos grupės narys. Pats filmo autorius buvo gerai žinomos grupės „Šiaurės kryptis“ narys. „Senekos dienai“ jis kartu su vienu iš grupės įkūrėjų Zigmu Butaučiu sukūrė garso takelį, kurio dainas atliko jaunąjį Simoną įkūnijęs Marijus Mažūnas.

Kaip prisipažįsta režisierius, jaunojo Simono jie neieškojo tarp aktorių: „Norėjau rasti aštuoniolikmetį, kuris grotų gitara ir dainuotų. Nebūtina būti aktoriumi, kad vaidintum kine. Bet radome aktorių, kuris ir dainuoja, ir groja, ir panašus į Dainių.“

M. Mažūnui tai yra pirmasis vaidmuo kine. Ruošdamasis vaidmeniui jis kartu su tėčiu ieškojo močiutės sodyboje paslėptų senų žurnalų bei klausydavosi jo jaunystės istorijų. „Tikrai buvo smagu patyrinėti, kuo tie žmonės gyveno tuo laiku“, – kalbėjo aktorius. Jis net praleido tris naktis Simono bute, kur klausėsi muzikos per to laikotarpio ausines.

Tačiau Marijaus Mažūno teigimu, jis nenorėtų būti kaip užaugęs Simonas, kurio vaidmenį įkūnijo aktorius Dainius Gavenonis. „Tas įsikabinimas į praeitį, negalėjimas ištrūkti iš savo suvoktų idėjų, kažkokių norų, troškimų, kažkiek kliudo“, – teigė jaunasis aktorius.

Filmas dedikuojamas garsiam prodiuseriui Karlui Baumgartneriui, kuris dirbo kartu su Emiru Kosturica, Kim Ki-duku ir kitais garsiais autorinio ir nepriklausomo kino režisieriais. Tai buvo pirmasis žmogus, išgirdęs apie „Senekos dienos“ idėją ir pasiūlęs prodiuserei Uljanai Kim bendradarbiauti su kaimyninėmis šalimis. Deja, prasidėjus filmavimo darbams prodiuseris dėl sunkios ligos mirė.

Tai yra pirmas kartas istorijoje, kai filmo kūrime dalyvauja visos trys Baltijos šalys. Neseniai Estija pristatė filmą Baltijos Asamblėjos apdovanojimui. „Senekos diena“ šiais metais taip pat tapo Lietuvos kandidatu į „Oskarą“ užsienio filmų kategorijoje.

Filmo „Senekos diena“ spaudos konferencijos akimirkos:

 

Komentarai