fbpx
Festivaliai, Naujienos, Svetur, Venecijos kino festivalis

Kristinos Buožytės ir OKTA studijos virtualios realybės projektas „Angelų takais“ oficialioje Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje

Kadras iš virtualios realybės animacinio projekto „Angelų takais“
„Okta studios“ archyvas

Lietuvos virtualios realybės animacinis projektas „Angelų takais“ yra atrinktas į, vieną prestižiškiausių, 75‑ojo Venecijos kino festivalio, vyksiančio 2018 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 8 dienomis, BIENNALE COLLEGE CINEMA – VIRTUAL REALITY konkursinę programą. Tai yra pirmas kartas, kai šioje programoje dalyvauja ir Lietuvos projektas, kuris pateko tarp kitų 20 virtualios realybės projektų iš viso pasaulio. Tai yra didelis pasiekimas ir svarbus žingsnis Lietuvos žinomumo didinimo pasaulyje.

Režisierės Kristinos Buožytės ir prodiuserio Vitalijaus Žuko kurtas VR projektas „Angelų takais“, suteikia galimybę M. K. Čiurlionio kūrybą patirti nauja ir įtraukiančia forma. Skambant M.K. Čiurlionio muzikai, žiūrovas yra pakviečiamas į emocionalią ir poetišką kelionę po šio išskirtinio menininko magišką paveikslų pasaulį. „Galima sakyti, kad M.K.Čiurlionis buvo multimedijos meno pirmtakas, savo kūryba trynęs ribas tarp skirtingų meno šakų. Jo darbų perkėlimas į virtualią realybę leidžia ne tik naujai pamatyti menininko darbus, bet atskleidžia ypatingą jo kūrybos darną.“ – sako režisierė Kristina Buožytė.

Projektas kurtas daugiau nei dvejus metus, įtraukiant ir tobulinant naujausias technologijas virtualios realybės srityje. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų, kuriuos suteikė projekto partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Projektas kurtas Lietuvos šimtmečio minėjimo proga ir dalinai finansuotas Lietuvos kino centro. Projektą kūrė „Okta studios“ bendradarbiaudama su „Natrix natrix“ ir „Asterman“ įmonėmis.

Komentarai