fbpx
Galerija, Kino industrija, Reportažai

Krokuvos kino festivalyje atidaryta lietuviško kino programa

LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas, Liana Ruokytė-Jonsson ir Krzysztofas Gieratas Fotografė Kristina Sereikaitė
LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas, Liana Ruokytė-Jonsson ir Krzysztofas Gieratas
Fotografė Kristina Sereikaitė

Pirmadienio, birželio 1 d., vakarą Krokuvos kino festivalyje (Lenkija) įvyko lietuviško kino programos „Focus on Lithuania“ atidarymas. Gegužės 31-birželio 7 dienomis vyksiančiame 55-ajame Krokuvos kino festivalyje Lietuva pristato specialią šiuolaikinio dokumentinio kino programą, sudarytą iš septyniolikos naujausių, pastaraisiais metais sukurtų, ilgametražių ir trumpametražių dokumentinių filmų.

„Esu be galo dėkingas už galimybę šiemet bendradarbiauti su jumis. Tiesą pasakius, tai pirmas kartas, kai mes žvelgiame į Rytus, nes kol kas pristatydavome Vakarų Europos kinematografiją. Šiemet nusprendėme sutelkti dėmesį į kiną, skiriantį didžiausią dėmesį žmogui“, – lietuvių kino kūrėjų delegaciją sveikino programos atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Krokuvos kino festivalio direktorius Krzysztofas Gieratas.

Žodį taręs Lietuvos ino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas atkreipė dėmesį, jog šis renginys yra platesnės Lietuvos kiną Lenkijoje pristatančios iniciatyvos dalis. Krokuvos kino festivalis – pirmasis iš trijų Lenkijos kino festivalių, kuriuose šiemet bus pristatomas lietuviškas kinas. Tarptautiniuose Vroclavo bei Gdynės kino festivaliuose bus toliau siekiama supažindinti Lenkijos žiūrovus su lietuvių kino kūrėjų darbais bei skatinti glaudesnį dviejų šalių kino srities profesionalų bendradarbiavimą.

Režisierė Giedrė Žickytė Fotografė Kristina Sereikaitė
Režisierė Giedrė Žickytė
Fotografė Kristina Sereikaitė

Oficialiai Lietuvos programą atidarė Giedrės Žickytės juosta „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Naujausias šios režisierės darbas „Meistras ir Tatjana“, šiemet pelnęs keturias „Sidabrines gerves“, varžysis konkursinėje festivalio programoje, kurios vienas žiūri narių – režisierius Audrius Stonys.

Krokuvos kino festivalis yra vienas seniausių dokumentikos, animacijos ir trumpametražių vaidybinių filmų festivalių Europoje ir seniausias festivalis Lenkijoje, organizuojamas kasmet nuo 1961-ųjų metų.

Lietuviškų filmų programos atidarymas Krokuvos kino festivalyje

Komentarai

Meilė geram kinui prasidėjo nuo Stanley Kubrick, Federico Fellini ir Ingmar Bergman filmų. Jei suintriguoja vienas režisieriaus filmas, stengiuosi pamatyti kuo daugiau jo darbų, įsigilinti į jo estetiką, kino kalbą. Mano skonis be galo eklektiškas – labai mėgstu juostas, kalbančias vaizdais, bet žaviuosi ir filmais, pagrįstais šmaikščiais intelektualiais dialogais. Prie jaunos, energingos ir nuolat augančios (visomis prasmėmis) KINFO komandos prisijungiau pajutusi, jog noriu ne tik žiūrėti gerą kiną, bet ir žvelgti giliau, analizuoti ir dalintis įspūdžiais su kitais žmonėmis.