fbpx
Naujienos

Krokuvos kino festivalyje – du lietuviški filmai

Kadras iš filmo „Šaltos ausys“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Šaltos ausys“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Šiuo metu vykstančiame 56-ajame Krokuvos kino festivalyje Lietuvai atstovauja du dokumentiniai filmai – „Šaltos ausys“ (rež. Lino Mikutos) ir „Čia aš tik svečias“ (rež. Maite Alberdi ir Giedrės Žickytė). Festivalyje įvyks ir tarptautinė filmo „Šaltos ausys“ premjera.

Abu filmai festivalyje varžosi konkursinėse dokumentinių ir trumpametražių filmų programose. Patekti į šio festivalio konkursinę programą pavyksta tik stipriausiems filmams. Šiemet  dokumentinių filmų atrankai buvo pateikta 3322 filmų paraiškos. Filmas „Šaltos ausys“ kartu su kitais 18 filmų yra konkursinėje dokumentinių filmų programoje, o „Čia aš tik svečias“ – trumpametražių filmų konkursinėje programoje, kurioje 40 kino darbų iš viso pasaulio.

Krokuvos kino festivalis yra vienas seniausių dokumentinių, animacinių bei trumpametražių filmų festivalis pasaulyje, kiekvienais metais pristatantis plačią dokumentinę programą, rengiantis kino industrijų susitikimus bei projektų ir idėjų pristatymus. 2015 metais, Lietuvos kino centras pasirinkęs Lenkiją kaip strateginę partnerę, šiame festivalyje pristatė specialią programą „Focus on Lithuania“, kurią sudarė 17 naujausių ilgo ir trumpo metro dokumentinių filmų. Šiemet filmų „Šaltos ausys” ir „Čia aš tik svečias“ tarptautiniai pristatymai yra svarbi bendradarbiavimo tarp Lietuvos kino kūrėjų ir Krokuvos kino festivalio tąsa.

Filmas „Čia aš tik svečias“ – bendras lietuvių ir Čilės kūrėjų darbas, Lietuvos kino centro bendradarbiavimo su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu rezultatas. Premjera įvyko „Visions du reel“ festivalyje, kuriame buvo įvertintas kaip geriausias trumpametražis dokumentinis filmas.

„Čia aš tik svečias“ – pasakoja apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena Santjago Čilės senelių namuose. Kiekvieną dieną ji galvoja, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Filmą „Šaltos ausys“ Lietuvos žiūrovai galėjo pamatyti festivalio „Kino pavasaris“ metu, kurioje ir įvyko nacionalinė premjera. Filme pasakojama apie du vyrus – tėvą bei jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, praktiškai atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka labai tolimi vienas kitam. Jų pasaulio pajautimai tokie skirtingi, jog visi bandymai susikalbėti virsta konfliktu arba mažų mažiausiai nesusipratimu. Tėvas laiko sūnų nenormaliu nesubrendėliu, o sūnus tėvą – nejautriu chamu. Ar įmanoma šiems, regis, patiems artimiausiems žmonėms rasti kelią vienam į kitą?

Lietuvos žiūrovai filmą „Šaltos ausys“ artimiausiu metu bus rodomas „Skalvijos“ kino centre, cikle „Lek gervė, lek gervelė“ birželio 7 ir 14 dienomis. Filmo „Čia aš tik svečias“ premjera Lietuvoje numatoma rudenį.

Filmo „Šaltos ausys“ pristatymą „Krokuvos“ kino festivalyje dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Festivalis vyks iki birželio 5 d.

Komentarai