fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

„Kultūros nakties“ metu – nemokamas „Kino po žvaigždėmis“ seansas

Kadras iš filmo „Koks vandenyno gylis“  Organizatorių archyvas
Kadras iš filmo „Koks vandenyno gylis“
Organizatorių archyvas

Lauko kino projektas „Kinas po žvaigždėmis“ jau trečius metus per „Kultūros naktį“ vilniečiams ir miesto svečiams dovanos nemokamą kino seansą. Į Valdovų rūmų kiemą užsukusių žiūrovų laukia lenkų trumpametražių filmų naktis, kurioje bus pristatyti Lenkijos instituto Vilniuje ir Poznanės tarptautinio trumpametražių filmų festivalio „Short Waves“ atrinkti naujausi lenkų kino mokyklos darbai. Šių metų programoje žiūrovai išvys penketą trumpo metro vaidybinio, dokumentinio kino ir animacijos darbų.

Mateuszo Głowackio „Tyrimas apie moteris“ (Survey About Women, 2012) pristatys jaunuolių požiūrį į moteris. Linksmas ir kartu susimąstyti verčiantis darbas it mozaiką dėlioja jaunosios lenkų kartos vaikinų portretą ir  atskleidžia, jog švelnioji lytis vyrams tebėra neįmenama mįslė.

Martos Prus darbas „Rytoj, kai tu miegosi“ (Tomorrow When You Sleep, 2010) kalbės apie sudėtingus jaunos merginos ir tėvo santykius, artumą, kurio taip ilgimasi ir kurį taip sunku pasiekti. Kartu jie leidžiasi į kelionę, bet nesusipratimai, vienišumas stumteli paauglę į atsitiktinai sutikto vaikino glėbį.

Šmaikštus, siurrealistinis Filipo Syczyńskio filmas „Koks vandenyno gylis“ (How Deep Is The Ocean, 2013) nukels žiūrovus į didžiulio banginio pilvą, kuriame nežinia kaip atsidūręs Markas sutinka visus kadaise pažinotus žmones, tarp kurių ir žmona, ir pakvaišėlis tėvas, pageidaujantis būti vadinamas Vandenyno karaliumi. Banginio pilve, tarp surūdijusių lėktuvų, laivų ir raketų esama ir kitų gyventojų. Jie visi smalsauja, kaip Markas atsidūrė tarp jų.

Impresionistinė Vitos Marijos Drygas dokumentika „Peilis ir žmona“ (Knife In The Wife, 2014)

papasakos apie provincijos cirko „Arizona“ kasdienybę. Kartais ji groteskiška, o kartais – liūdna. Garsiausias šios šešių žmonių trupės triukas yra peilių svaidymas. Šlovės dienos jau praeityje, programa nėra aukščiausio lygio, tačiau cirko kerai dar neišnyko.

Vakarą užbaigs Renatos Gąsiorowskos animacinis filmas „Lukas ir Lota“ (Luke & Lotta, 2012), žaismingai pasakojantis kūginės mergaitės Lotos ir kriaušės formos Lukašo pirmojo pasimatymo istoriją.

Seansas vyks Valdovų rūmų kieme birželio 17 d. 23.30 val.

Komentarai