fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Kūrybinis–edukacinis projektas jaunimui „Kino knyga 2016“ pratęsia paraiškų teikimą

„Kino knyga“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
„Kino knyga“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino knyga“, skirtas vyresniųjų klasių moksleivių vizualiniam raštingumui ugdyti, šiemet vyks jau devintąjį kartą. Dalyvių prašymu paraiškų teikimo terminas pratęsiamas iki birželio 10 d. Kūrybinės dirbtuvės su žymiais mūsų šalies kino režisieriais ir kitais menininkais vyks birželio 18–22 d. Vilniuje.

V. Šekspyras – patrauklia jaunam žmogui forma

Kasmet „Kino knyga“ suburia kūrybiškus jaunus žmones iš visos Lietuvos į savaitę trunkančią stovyklą. Moksleiviai dirbtuvių metu gilinasi į kūrybinio proceso vertę, plečia žinias apie autoriaus teises ir kuria filmukus – autentiškus pasakojimus. Projekte dirbantiems režisieriams labai svarbu, kad jaunas žmogus mokėtų atsiriboti nuo masinių informavimo priemonių pateikiamų vaizdų gausos ir, žvelgdamas į jį supančią aplinką, pajungtų savo vaizduotę.

Šiemet kūrybinės dirbtuvės bus susijusios su Viljamo Šekspyro kūryba – kova tarp gerųjų ir blogųjų jėgų. Keturias dienas kino profesionalai drauge su mokiniais, ieškodami sąsajų su šiuolaikinio žmogaus vertybėmis bei svarbiais gyvenime sprendimais, mėgins įprasminti klasika tapusius žymiojo rašytojo tekstus.

Gera žinia kino studijų pirmakursiams

„Kasmet sulaukiame žinių, kad „Kino knygos“ dirbtuvėse dalyvavęs moksleivis pasirinko su vizualiaisiais menais susijusias studija. Tai pats geriausias projekto įprasminimas. Jaučiamės bent šiek tiek prisidėję prie jauno žmogaus kelio pasirinkimo. Tad šiemet nusprendėme pakviesti ne tik 8–12 klasių mokinius, bet ir studijuojančiuosius pirmajame kurse“, – šių metų naujovę pristato projekto rengėjai.

Konkursas dalyvio stipendijai gauti

Jauniesiems kino kūrėjams  „Kino knyga“ suteikia dvejopo lygio stipendijas:

  • 100 proc. dalyvio stipendija padengia kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas;
  • 80 proc. dalyvio stipendija padengia apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas.

Norint predentuoti į stipendiją reikia konkursui „Kūrėjas“ pateikti vienos iš žemiau išvardytų sričių darbus bei motyvaciją dalyvauti (privaloma). Galima pateikti ir kitų sričių darbus, tačiau tai atrankai neturės įtakos:

  • 3–5 piešiniai (originalus autorinis darbas);
  • 3–5 fotografijos (originalus autorinis darbas);
  • rašto darbas bet kokia tema iki 1 psl. (originalus autorinis darbas);
  • video darbas iki 5 min. (originalus autorinis darbas ar jo dalis).

Darbų laukiama el. paštu cinebook@kinopavasaris.lt iki birželio 10 d. Įdomiausių, originaliausių, kūrybiškiausių darbų autoriai bus pakviesti į kūrybines kino dirbtuves ir jiems bus skirtos stipendijos.

Kūrybinių dirbtuvių nauda – ir mokiniams, ir mokytojams

Šiemet „Kino knygos“ dirbtuvės vyks birželio 18–22 d. Jų metu bus rengiami kūrybinio rašymo, teksto ir aplinkos analizės, vyks trumpų filmukų kūrimo užsiėmimai, paskaitos apie autorių teisių apsaugą.

Pasak dalyvavusiųjų dirbtuvėse, ten pateikiama informacija naudinga ne tik mokiniams, bet ir juos lydintiems pedagogams. Į Vilnių atvykę mokytojai ir jų auklėtiniai gauna ne tik įkvėpimo, bet ir medžiagos, leidžiančios tęsti kūrybinius užsiėmimus ir grįžus į savo mokymo įstaigas. Jaunimas po intensyvių, keletą dienų trunkančių užsiėmimų, kuriuose akcentuojamos autorių teisės, ima atsakingiau ir su didesne pagarba žvelgti tiek į patį kūrybinį procesą, tiek į jo rezultatą bei vartojimą.

Kūrybines dirbtuves ves žinomi kino režisieriai: Maratas Sargsyanas, Mikas Žukauskas, Andrius Blaževičius, Jonas Tertelis. Vyks susitikimai su meno pasaulio atstovais, teisininkais ir kitų sričių profesionalais. Vakarais bus žiūrimi filmai, po jų drauge diskutuojama. Dirbtuvių metu moksleivių sukurti filmukai bus rodomi baigiamojo renginio metu.

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.